Internet

Kim Dotcom - twórca MEGA stworzy własną zaszyfrowaną usługę poczty e-mail

przeczytasz w 1 min.

Po wyniknięciu sprawy z Lavabit, zapowiedział on, że planuje stworzyć nową, zaszyfrowaną usługę poczty e-mail.

MEGA

Bezpieczeństwo i prywatność użytkowników internetu to ostatnio (czytaj: po wybuchu afery PRISM) bardzo gorący temat. Coraz więcej osób decyduje się na alternatywne usługi po tym, jak okazało się, że w całej sprawie brały udział takie firmy jak Microsoft czy Google. Nie inaczej wygląda sytuacja poczty e-mail. Dosłownie przed kilkoma dniami informowaliśmy, że swoją działalność zawiesił serwis Lavabit – ten sam, z którego korzystać miał Edward Snowden. Jak czytamy w oświadczeniu – usługa musiała zostać wyłączona w wyniku nacisku władz, oskarżających właścicieli o umożliwianie zbrodni przeciwko narodowi amerykańskiemu.

Jak się okazuje, sytuacja ta bardzo nie spodobała się pewnemu człowiekowi. Człowiekowi, który również ma już za sobą pewną przygodę z prawem. Ten człowiek to Kim Dotcom – założyciel serwisu do udostępniania plików MEGA, a wcześniej Megaupload. Po wyniknięciu sprawy z Lavabit, zapowiedział on, że planuje stworzyć nową, zaszyfrowaną usługę poczty e-mail. W wywiadzie z RT poinformował, że serwis ten będzie skupiał się przede wszystkim na zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

W tym samym wywiadzie Kim Dotcom ujawnił, że serwery poczty będą znajdowały się poza terenem Stanów Zjednoczonych. Nie ma się co dziwić, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia. Przypomnijmy także, że serwis MEGA również nie mieści się w Ameryce Północnej, lecz w Nowej Zelandii.

Źródło: VR-Zone

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Ja tam bardziej czekam na https://startmail.com/
  ale to zawsze dobrze jak jest konkurencja wiec im wiecej tym lepiej.

  Jedno jest pewne - nikt nie da nam jakiejkolwiek prywatnosci za darmo!

  Polecam tez przegladarke https://startpage.com/ zamiast szpiegowskiego google'a (wynik szukania sa takie same!)
  • avatar
   walker15130
   1
   "usługa musiała zostać wyłączona w wyniku nacisku władz, oskarżających właścicieli o umożliwianie zbrodni przeciwko narodowi amerykańskiemu."
   Czemu Boeing nadal produkuje samoloty? Przecież umożliwił zamach na WTC.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie posrajcie się ze szczęścia z tym waszym Kimem - nowym idolem roszczeniowego pokolenia internetu. Po co w ogóle pisać o tym bogatym głupku udającym mesjasza cyberprzestrzeni, zbawcę uciśnionych i obrońcę wolności, trzepiącym kasę na głupocie dzieciaczków z bogatych domków lubiących pościągać sobie muzyczkę z internetu, bo ich nie stać:) Jednym słowem na Benchmarku coraz głupsze te newsy.
    • avatar
     Konto usunięte
     -9
     Hehe, wcale bym się nie zdziwił jakby na mocy nowej umowy dzięki której Dotcomowi odpuszczą zarzuty wszystkie dane z mega będą przekazywane do US, a zaszyfrowana poczta po kilku godzinach odczytywana.
     • avatar
      MaxDamageDA
      0
      "Kim.com"

      : P