Kontrolery do gier

Kinect na PC już (niemal) pewny

przeczytasz w 1 min.

Kinect jest bez wątpienia jedną z ciekawszych technologii ostatnich miesiący. Dyrektor generalny Microsoftu wreszcie zapewnił, że Kinect pojawi się także na pecetach.

Choć póki co dyrektor generalny Microsftu Steve Ballmer wstrzymuje się od oficjalnej zapowiedzi technologii Kinect na komputerach osobistych, wyraźnie daje do zrozumienia, że już wkrótce nasze pecety będą mogły korzystać z jej możliwości. Jak dotąd, urządzenie to działa z konsolą Xbox 360 i nie da się ukryć – odnosi spore sukcesy i to zarówno rynkowe, jak i przeważnie uzyskuje pomyślne recenzje.

Wprowadzenie Kinecta na PC wydaje się więc być rozsądnym posunięciem. Tym bardziej, że konwersja nie powinna przysporzyć wielu problemów amerykańskiemu gigantowi, co już zdążyli udowodnić hakerzy.

Zapytany przez BBC, czy w planach koncernu jest wyposażenie pecetów w technologię Kinect, Steve Ballmer odparł „Będziemy to formalnie wspierać (…) A gdy nadejdzie odpowiedni czas i będziemy mogli oficjalnie zapowiedzieć Kinecta dla PC zrobimy to”. Tak więc nie wiadomo jeszcze kiedy pecetowa wersja tej technologii się ukaże, ale możemy być już niemal pewni, że to faktycznie nastąpi.

Źródło: cvg

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Stork
  0
  Kwestia czasu ;)
  • avatar
   dnetsky
   0
   niemal pewni ... :D
   z matematycznego punktu widzenia do końca nie jestem pewny czy to wyjdzie na PC
   :D
   • avatar
    lismark
    0
    Może wprowadzą wsparcie dla kinect ale dopiero podczas premiery Windows 8
    • avatar
     Grinch
     0
     Fajnie, że będzie (jeśli będzie)
     BO specjalnie kupować konsolę tylko dla kilku gier mi nie pasuje. ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Nie traćcie ducha, PlayStation Move zostanie dołączony do nowych komputerów Sony PC zbudowanych w oparciu o procesory nVidia. I wtedy "Trzymając kontroler ruchu PS Move w dłoni, zostaniesz gwiazdą występu, bohaterem w sercu bitwy lub sportowcem, którego podziwiają przeciwnicy.";-D
      • avatar
       hideo
       0
       kinect do pc dla mnie będzie ciekawszym wynalazkiem niż do konsoli, bo grać wolę padem niż machać w powietrzu, ale do programów sterowanie rękoma i głosem może być naprawdę dobre :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Ale czy Kinect na PC już nie istnieje od jakiegoś czasu i wcale nie wymagało to "interwencji" MS, że się tak wyrażę ?.
        • avatar
         krzywyzielarz
         0
         Literówka
         technologii ostatnich miesiący
         miesięcy