Klawiatury

Klawiatura AK-39, czyli dla... predatora?

przeczytasz w 1 min.

Pamiętacie film "Predator"? Na pewno tak. Ten "przyjemny" przybysz z obcej planety miał interesującą klawiaturę zainstalowaną na lewej ręce (czy raczej łapie?).


iKey AK-39 (Fot. Dvice.com)

Firma iKey poszerzyła ofertę o klawiaturę AK-39, jaką instaluje się właśnie na ręce. Producent inspirował się popularnym filmem, ale na inspiracji się skończyło - gotowy produkt nie przypomina klawiatury Predatora. Ale to nawet lepiej, bo na oryginale można się było co najwyżej... wysadzić w powietrze.

Klawiatura jest zaprojektowana z myślą o wojskowych (stąd też dość militarna nazwa). Ma podświetlanie LED, więc można jej używać w nocy, jest też kompatybilna z goglami noktowizyjnymi. Czy przyda się cywilom? Wątpliwe.

Cena jeszcze nie ustalona.

Źródło: Inf. własna, Dvice.com

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  na oryginale nie tylko można było się wysadzić w powietrze
  przecież za pomocą klawiatury zmieniało się rodzaj iltra w obrazie (obcy, termowizja itd.) no i namierzanie działkiem plazmowym też odbywało się za pomocą ww klawiatury
  ale sprzęcik całkiem fajny, w wojsku może się przydać
  co do nazwy...AK-47 na pewno nie zastąpi:)
  pozdrawiam
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Wątpie żeby to ze zwykłego żołnierza zrobilo PREDATORA:), co najwyżej czułbym sie z takim czymś na ramieniu jak jakiś "obcy":)
   • avatar
    Gonzo
    0
    Bardzo ciekawy pomysl. Taka klawiatura zintegrowana z goglami i polecenia tekstowe przesyłane całemu oddziałowi na zasadzie sms bez używania głosu. zerowe szanse na wykrycie przez wroga :)
    • avatar
     Otheim
     0
     Może powinni dodawać do nadchodzącego AvP3 ;)
     • avatar
      darek11
      0
      iSedes co raz blizej!! XD
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Super już mam przed oczami wizję setki żołnierzy siedzących na chcacie xD Jeszcze tylko brakuje myszki pod pachą.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Ta klawiaturka to technologia przyszłości w dziedzinie porozumiewania się wrogich wojsk:
        [Z]enek Polak: - Śpimy naprzeciwko siebie, ale nic nie martw się, my już idziemy do ciebie, by roz****dolić cię... zaufaj mi, a ja spełnię twoje sny...
        [D]imitri Rusek: - а я есть здесь, так я есть за тобой и я гарантирую тебе, в эти мрачные дни... доверься мне, а я выполню твои сны, которые хотят задушить меня, я освобожу тебя... оод жизни
        (a ja jestem tu, tak jestem za tobą i ja gwarantuję ci, w te mroczne dni... zaufaj mi, a ja spełnię twoje sny, które chcą udusić mnie, ja oswobodzę cię... ood życia)
        Z: ...
        D: я сказал, я запел, я сделал (powiedziałem, zaśpiewałem, zrobiłem)


        Już wyjaśniam o co chodzi. Dzięki klawiaturce Zenek i Dimitri pisali do siebie przerobiony tekst Kanikuł, a w międzyczasie Polacy mieli odpoczynek w okopie. Naprzeciwko nich był okop rusków, którzy wysłali swych "десантников", by cicho wyeliminowali Polaków, po kolei.