Gry

Kobiety w eSporcie - ekipa Genesis daje radę

przeczytasz w 1 min.

Żeńska scena eSportowa wciąż jest daleko za tą męską. Niesłusznie. Udowadniają to dziewczyny z Team Genesis.

eSport wciąż kojarzony jest przede wszystkim z mężczyznami, ale od niedawna aktywnie w turniejach CS: GO bierze również udział Team Genesis złożony z pięciu Polek i osiąga coraz większe sukcesy. 

Team Genesis (wtedy jeszcze pod inną nazwą) rozpoczął działalność w styczniu tego roku, przy okazji eliminacji do IEM. W kolejnych miesiącach doszło do kilku przetasowań aż w końcu udało się skompletować skład: Sylwia „Sy$ka” Jędrzejczak, Sandra „frida*” Wojnowska, Martyna „iXoRia” Stróżyńska, Małgorzata „Goś” Czernecka i Karolina „Liina” Kasprzyk. Dziewczyny zaczęły brać udział w CS-owych imprezach, podczas których zainteresowała się nimi firma Genesis, która została ich sponsorem tytularnym.

Pomimo natłoku obowiązków związanych z domem, pracą i studiami, dziewczyny starają się codziennie wygospodarować 3-4 godziny na treningi w CS: GO. Próbują też jak najczęściej brać udział w turniejach. Niestety żeński eSport wciąż nie dorównuje popularnością męskiemu – między innymi dlatego, że utrzymują się opinie, jakoby dziewczyny nie mogły grać równie dobrze co faceci. O tym, że tak nie jest, możecie przekonać się oglądając streamy z zawodów – poinformuje was o nich frida* na Facebooku.

Każdy wyjazd na LAN to spory koszt, dlatego tak ważne jest, by znaleźć poważnego sponsora. Dziewczyny trafiły akurat na firmę Genesis, która dostarcza sprzęt i pomaga w planowaniu wyjazdów. Co warto podkreślić – propozycja współpracy wyszła od samego producenta. Istotne jest zatem to, by – jeżeli wiąże się z eSportem plany – jak najczęściej dawać się zobaczyć, czyli brać udział w jak największej liczbie turniejów.  

Pozostaje nam już tylko trzymać kciuki – powodzenia, dziewczyny!

Źródło: Genesis

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Avantu
  12
  Nie dają rady. Obecnie najlepsza kobieca drużyna, Team Secret Female, ma problem wygrać choćby jedną mapę
  przeciwo pół-profesjonalnym drużynom męskim, a szkoda.
  • avatar
   sosolini
   5
   Co za różnica czy mężczyźni czy kobiety. Ważne by wygrywał lepszy
   • avatar
    kokakoala
    3
    Przeginacie z reklamami ostanio. Przynajmniej na telefonach to wyłączcie, albo niech to gra gdzieś na górze strony, a nie ekran blokuje nachalnie.
    • avatar
     Danketch
     1
     Opisują, że zespół składa się z pięciu Polek, a na fotce tylko trzy. ...Pozostałe dwie były tak brzydkie, że nie załapały się na reklamowe foto? o0
     • avatar
      SirMichael
      0
      mogły założyć bikini.