Foto

Kodak Printomatic - cyfrowy kompakt z drukarką za 400 złotych

przeczytasz w 1 min.

Aparat do fotografii natychmiastowej, który łączy funkcje cyfrowe i narzędzie do wykonywania wydruków/odbitek na papierze ZINK.

Do sprzedaży w Polsce w niewielkiej cenie niespełna 400 złotych trafia aparat kompaktowy Kodak Printomatic. Przy tej okazji warto przybliżyć to niewielkie urządzonko, które być może okazać się ciekawą propozycją na prezent dla początkującego fotografa lub osoby oczekującej zdjęć cyfrowych i na papierze od razu po ich wykonaniu. Kodak Printomatic to jedna z kilku form fotografii natychmiastowej jakie obecnie dostępne są na rynku.

Kodak Printomatic wyposażono w 5 Mpix sensor typu 1/2,3 cala i obiektyw o jasności f/2,2 cala. Aparat jest bardzo prosty zarówno w formie jak i użytkowaniu. Zdjęcia doświetlane są za pomocą wbudowanej lampy LED, a funkcje fotografowania sprowadzają się do wyboru jednego z dwóch trybów - zdjęcia kolorowe lub czarnobiałe.

Kodak Printomatic przód

Kodak Printomatic tył

Wykonane fotografie zapisywane są na karcie microSD, mogą być też drukowane na papierze ZINK o rozmiarach 2x3 cale. Przypominamy, że technologia KODAK ZINK to sposób wydruku bezatramentowego (druk termiczny) na odpornych na UV, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, nośnikach samoprzylepnych.

KODAK ZINK papier

Aparat dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych, biało-żółtej oraz biało-szarej. Papier ZINK można dokupić w zestawach po 20 (sugerowana cena 59 zł) lub po 50 arkuszy (145 zł).

Źródło: Kodak, Systembank

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  adamjk
  3
  Co to takiego "obiektyw o jasności f/2,2 cala"?
  Brawo Ty, Karolu!
  • avatar
   kitamo
   2
   Cena takiego rozwiązania jest po prostu nieproporcjonalna do jakosci jaką się uzyskuje.