Smartfony

Kodak planuje wkroczyć na rynek smartfonów - wkrótce zapowiedź pierwszego modelu

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Pierwszy smartfon z logo Kodak zaprezentowany zostanie już podczas styczniowych targów CES 2015.

Kodak smartfon

Firmę Kodak kojarzy zapewne wielu z Was. Nie jest jednak tajemnicą, że lata świetności ma ona za sobą, a ostatnio przędzie bardzo cienko. Trudno jednak aby było inaczej, skoro nie tak dawno ledwo co wybroniła się od bankructwa. Wkrótce wrócić ma jednak do gry, a pomóc mają w tym... smartfony.

Tak, to nie pomyłka. Kodak planuje wkroczyć na rynek smartfonów i jeśli zakończy się to powodzeniem to być może zainteresuje się również tabletami. To jednak przyszłość bardziej odległa i dlatego też wróćmy do tego, co czekać ma nas już wkrótce.

Pierwszy smartfon z logo Kodak zaprezentowany zostanie już podczas styczniowych targów CES 2015. Niestety na tę chwilę wiadomo o nim jedynie dwie rzeczy. Po pierwsze pracować ma pod kontrolą systemu Google Android, a po drugie najmocniejszą jego stroną mają być aparaty. Zapowiedzi te nikogo chyba jednak nie dziwią.

Warto dodać, że przygotowaniem smartfona zająć ma się firma Bullitt, która odpowiada między innymi za smartfony z serii CAT.

Pozostaje nam czekać na więcej informacji. Co sądzicie o tego typu pomyśle? Kodak znajdzie swoje miejsce na rynku smartfonów, gdzie konkurencja jest przecież bardzo duża?

Źródło: engadget

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hink1
  6
  jezeli beda wygladac jak to na zdjeciu to raczej nikt tego nie kupi :D
 • avatar
  kot-kreskowy
  4
  W us gdzie sentyment do marki jest dość silny mogą coś ugrać.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Linshof też miał wejść na rynek smartfonów z przytupem, a wycofali się inwestorzy bo jednak 300dolarów to za mało :) jak będzie z Kodakiem? nie wróżę sukcesu, ale powodzenia i oby konkurencja się powiększyła.
 • avatar
  Logox
  0
  Myślę, że to raczej będzie sprzęt dla branży budowlanych inżynierów itd. Będzie solidnie wzmocniony z dobrym aparatem by móc wykonać fotki projektów, pomiarów itp.
 • avatar
  Konto usunięte
  -2
  No co? Zdziwieni? Apart foto z którego można dzwonić
 • avatar
  wdowa94
  0
  A kto powie "Nie! Nie chcę Apple, Samsunga, Sony, LG, htc, Nokii, wolę Kodaka!"?
 • avatar
  Alladen
  0
  Dziwie się że ta firma jeszcze dycha. Zwłaszcza po tym że odpuściła sobie erę cyfrową, bo wierzyła w technologie analogową .