Gry komputerowe

Kolejny rekord na Steam

przeczytasz w 1 min.

Pod koniec zeszłego roku przełamana została bariera 17,5 mln jednocześnie zalogowanych użytkowników. To już nieaktualny rekord.

O platformie Steam słyszał pewnie każdy gracz. Oczywistym jest, że nie każdy z niej korzysta, ale baza użytkowników jest tu już naprawdę ogromna i dlatego też nie dziwią kolejne rekordy.

Pod koniec zeszłego roku przełamana została bariera 17,5 mln jednocześnie zalogowanych użytkowników. To jednak wynik, który został już zdecydowanie poprawiony. Statystyki dotyczące tej samej kwestii z 6 stycznia pokazują, iż mówić można o liczbie przekraczającej 18,5 mln.

Warto przy tym zaznaczyć, że około 7 mln graczy bawiło się przy jednej z gier, podczas gdy reszta przeglądała ofertę platformy lub po prostu była na niej zalogowana. W niczym nie umniejsza to jednak skali sukcesu. Baza użytkowników Steam rośnie bardzo systematycznie i można już zacząć przyjmować zakłady o to, kiedy liczba jednocześnie zalogowanych przekroczy 20 mln.

Steam ponad 18 mln użytkowników

Jeśli chodzi o najpopularniejsze gry, to tutaj od pewnego czasu nic się nie zmienia. Z dużą przewagą nad resztą stawi przewodzą: Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 i niekwestionowany dominator Playerunknown's Battlegrounds.

Korzystacie z platformy Steam?

Źródło: steampowered, wccftech

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cacek93
  6
  Stwierdziłbym, że przyczyną kolejnego rekordu jest PUBG i społeczność z Azji gdzie stał się bardzo popularny i wypiera gry moba. Stąd też znaczny przyrost graczy z Chin na steamie.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Warto też dodać do tej listy armię BOTÓW skupujących tanie karty/klucze służące... innym botom do taniego podnoszenia poziomu steam. Dalej boty do farmienia kart, dalej boty skupujące taniej i sprzedające drożej wszystko co się da. Dalej konta z jedną grą (zazwyczaj kupioną w szemrany sposób), które są kupowane za grosze i porzucane po przejściu. Można mnożyć w nieskończoność...

   Według mnie 1/3 liczby użytkowników to takie cuda ale Gaben się cieszy ze statsów no i gotówka jest w obiegu niemała :)