Oprogramowanie

Komunikatory czytelników benchmark.pl

przeczytasz w 1 min.

Zakończyła się nasza ankieta, będąca echem artykułu "Zamiast Gadu-Gadu", w której czytelnicy mogli wypowiedzieć się na temat preferowanego klienta sieci GG. Wyniki okazały się bardzo interesujące.

Dość niespodziewanym liderem alternatywnej wersji Gadu-Gadu 10.0 (5%) okazało się... również Gadu-Gadu - z tym, że w starszej wersji (36%). Szczególnie ciepło czytelnicy wypowiadają się na temat wersji 7.7, praktycznej i pozbawionej zasobożernych "innowacji".

Bardziej wymagający spośród ponad pięciuset oddanych głosów korzystają z usług AQQ (aż 23%), dopiero na trzecim miejscu w rankingu uplasował się bardzo popularny i promowany przecież Tlen (10%), natomiast młode WTW za spory sukces może uznać swoje miejsce tuż za podium z wynikiem 9%.

Niewielu spośród czytelników, którzy zagłosowali w ankiecie pozostało wiernych Konnektowi - zaledwie 4%, jest to jednak ostatni komunikator, który spotkał się z realną sympatią użytkowników benchmark.pl. Spikowi, Stefanowi i mytribe nie udało się przekroczyć bariery nawet 1% głosów.

Odmiennie sytuacja rysowała się w przypadku multikomunikatorów. Na podstawie wyników ankiety można wysnuć prosty wniosek - nasi użytkownicy w sporej większości nie potrzebują komfortu dostępu do kilkudziesięciu różnych sieci. Miranda z wynikiem 5% oraz zaledwie 3% Pidgina to słabe rezultaty jak na produkty o międzynarodowym uznaniu.

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  przydalby sie jakis wykres
  • avatar
   Adamson
   0
   Szkoda że zabrakło Skype'a. To zbyt "duży" komunikator by wrzucać go do worka "inne"...
   • avatar
    Kerim08
    0
    Na wykresie brakuje procentów:) Byłoby czytelniej i wiadomo, ile procent udziałów ma każdy komunikator, a tak trzeba zgadywać:)
    • avatar
     jac3Q
     0
     Wiadomo AQQ rox :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Nawet nie ma ICQ :) i dlatego muszę korzystać z multikomunikatora (Miranda na Windows, Pidgin na Linuxie) bo w Polsce nie znacie ICQ a w Czechach nie znane jest GG :D
      • avatar
       NomadDemon
       0
       a kadu?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        W ankiecie udziału nie brałem bo nie mogłem - używam MSN Live - trochę mnie boli to wszystko co się stało z polskimi internautami.
        Jako czlowiek początków, uczestnik "Angelfire" na pohybel modemom Telekomunikacji - żądający od niej głośno równego dostępu do CAŁEGO ŚWIATA sieci, a nie kreowania przaśnego zaścianka, jako kolportujący szybkie samouczki angielskiego za darmo zdegustowany patrzę na "allegro", "naszą klasę" oraz inne liczne podobne synonimy naszej zaściankowości, także w internecie.
        Przegrałem :-(
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ja korzystam z gg 6.1 to jest dopiero praktyczna i pozbawiona zasobożernych "innowacji" wersja :)