Karty graficzne

Koniec produkcji chipów do GeForce 8800 Ultra

przeczytasz w 0 min.

Nvidia poinformowała, że nie będzie przyjmowała dalszych zamówień od swoich partnerów handlowych na chip graficzny do kart GeForce 8800 Ultra. Oznacza to, że w najbliższym czasie ze sklepowych półek znikną najwydajniejsze grafiki sygnowane przez Nvidie. Przypomnijmy, że gościły one na rynku tylko siedem miesięcy. Oczywiście nie oznacza to że producent nie ma niczego w zanadrzu. Zmiana strategii dotycząca GF8800 Ultra to tylko kwestia przygotowania rynku na nowy, jeszcze wydajniejszy chip.

W najbliższych dniach AMD zaprezentuje wkrótce HD3870 X2. Po pierwszych benchmarkach wiadomo, że układ może wyraźnie zagrozić aktualnej pozycji Nvidii. Dlatego konkurent AMD nie próżnuje i usuwa za rynku wspomnianych chip aby szybko zastąpić go nowym. Mowa tu o G92 i GeForce 9800 GX2, który stać ma się nowym królem wydajności. Nowość od Nvidia może pojawić się już w połowie lutego.


Czy nowy podwójny G92 zmiecie R680 X2? Wszystko wskazuje na to, że pojedynek o tytuł najpopularniejszej dwuprocesorowej karty może rozstrzygnąć strategia cenowa obu producentów.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login