Karty graficzne

Koniec produkcji chipów do GeForce 8800 Ultra

przeczytasz w 0 min.

Nvidia poinformowała, że nie będzie przyjmowała dalszych zamówień od swoich partnerów handlowych na chip graficzny do kart GeForce 8800 Ultra. Oznacza to, że w najbliższym czasie ze sklepowych półek znikną najwydajniejsze grafiki sygnowane przez Nvidie. Przypomnijmy, że gościły one na rynku tylko siedem miesięcy. Oczywiście nie oznacza to że producent nie ma niczego w zanadrzu. Zmiana strategii dotycząca GF8800 Ultra to tylko kwestia przygotowania rynku na nowy, jeszcze wydajniejszy chip.

W najbliższych dniach AMD zaprezentuje wkrótce HD3870 X2. Po pierwszych benchmarkach wiadomo, że układ może wyraźnie zagrozić aktualnej pozycji Nvidii. Dlatego konkurent AMD nie próżnuje i usuwa za rynku wspomnianych chip aby szybko zastąpić go nowym. Mowa tu o G92 i GeForce 9800 GX2, który stać ma się nowym królem wydajności. Nowość od Nvidia może pojawić się już w połowie lutego.

Czy nowy podwójny G92 zmiecie R680 X2? Wszystko wskazuje na to, że pojedynek o tytuł najpopularniejszej dwuprocesorowej karty może rozstrzygnąć strategia cenowa obu producentów.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!