Systemy operacyjne

Koniec zbędnych aplikacji na iPhone'ach. iOS 14 dostanie ciekawą funkcję (podpatrzoną u konkurencji)

przeczytasz w 1 min.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, Apple już za kilka tygodni przedstawi system iOS 14. Zanosi się na to, że wprowadzi on sporo nowości, a jedna z nich określana roboczo jako Clips może niektórych zainteresować.

iOS 14 pozwoli sprawdzać aplikacje bez instalacji

Z ujawnianych póki co nieoficjalnie informacji wynika, iż pod Clips skrywa się funkcja, której idea jest bardzo prosta. Ma pozwalać na uruchamianie małych wycinków aplikacji w celu wykonania określonych zadań. Wszystko to bez ich instalowania.

Co konkretnie można będzie przetestować? O tym decydować mają sami twórcy aplikacji. Na obecnym etapie rozwoju systemu omawiana funkcja wykorzystuje podobno linki oraz kody QR i prawdopodobnie w tej kwestii niewiele się już zmieni. Jeśli dana aplikacja będzie już zainstalowana to skanowanie kodu po prostu ją uruchomi.

Demo aplikacji na iOS, czyli gdzieś to już było

Wedle źródeł ujawniających te informacje, testy omawianej funkcji traktowane są bardzo poważnie i dotyczą także aplikacji popularnych producentów (np. YouTube, OpenTable, Yelp czy DoorDash). To sugeruje, że Apple raczej nie porzuci tej nowości. Nowości w iOS, bo niektórzy zapewne kojarzą, że coś podobnego można znaleźć już na Androidzie (funkcja Slices). Jeśli dojdzie do prezentacji, Apple zapewne przedstawi swój pomysł jako lepszy. I niewykluczone, że taki faktycznie będzie. Czy przydatny? Każdy odpowie sobie sam. Jak często przydałaby się Wam możliwość sprawdzenia wersji demo aplikacji?

Nie ulega za to wątpliwości, że iOS 14 ma przynieść sporo nowości. To, jak wiele z nich będzie interesujących i przydatnych okaże się oczywiście z czasem. Poza niedostępnymi obecnie funkcjami iOS 14 przynieść ma również zmiany wizualne. Ostatnio pisaliśmy, iż Apple doda najprawdopodobniej rozbudowane opcje zmiany tapet, a także widgety na ekranie startowym.

Niektórzy z Was korzystają ze smartfonów pracujących pod kontrolą iOS. Co sądzicie o funkcji Clips i jakie inne nowości najchętniej widzielibyście w iOS 14?

Źródło: engadget

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  2
  Niech Apple lepiej podpatrzy u konkurencji to że konkurencja do swoich telefonów daje ładowarki z ładowaniem większym niż 5W !
  • avatar
   BariGT
   2
   Mogliby podpatrzeć od konkurencji jak się zgrywa kontakty na kartę SIM... ehhh
   • avatar
    Ari93
    1
    Jak często? Kilka razy to widziałem na oczy, przy próbie chyba obejrzenia jakiegoś filmiku ładowała się taka "niby" apka żeby ten filmik uruchomić i tyle... równie dobrze mogła by się odpalić strona internetowa tego serwisu i przez tą stronę uruchomić filmik. Jak dla mnie to póki co bez sensu ale zobaczymy co w iOS wymyślą.
    • avatar
     levusek1992
     0
     Lista rzeczy do podpatrzenia jest dłuuuuższa :)