Konsole do gier

Konsola Xbox One rozeszła się w nakładzie tylko 20 mln?

przeczytasz w 1 min.

Na tle PlayStation 4 sprzedaż Xbox One wygląda blado.

Microsoft już jakiś czas temu przestał informować o sprzedaży konsoli Xbox One. Wiele osób twierdziło, że zwyczajnie nie ma się czym chwalić. Bardzo prawdopodobne, że tak właśnie jest, na dowód czego pojawiły się wreszcie konkretne liczby.

Wygląda na to, że konsola Xbox One rozeszła się w nakładzie tylko 20 milionów. Tylko ponieważ na tle Playstation 4 nie wygląda to imponująco. Źródłem tych rewelacji jest AMD. Przy okazji zapowiedzi kart graficznych AMD Vega ujawnionych zostało kilka ciekawych danych, w tym tych, które dotyczą przywołanych konsol.

AMD twierdzi, iż przez 3 lata sprzedanych zostało około 64 milionów konsol z układami SoC. Sony nie robi tajemnicy z tego, iż PlayStation 4 nabyło około 44 milionów graczy, w związku z czym dla Xbox One przypadałoby około 20 milionów.

Oczywiście można brać tutaj poprawkę, dokładne liczby mogą wyglądać nieco inaczej, ale różnice względem danych ujawnionych przez AMD nie powinny być duże. Ogólny trend pokazany jest tutaj bardzo dobrze.

Którą konsolę wybraliście Wy?

Źródło: AMD

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  drcocaina
  4
  O same konsole bym się nie martwił. Zawsze znajdą się chętni do kupna - sentyment, zwolennicy, funboy itd. Bardziej martwi mnie sytuacja na rynku PC bo tu znowu zaczyna się "monopol" pewnych producentów co ma odzwierciedlenie w cenach nowych produktów. Sam posiadam sprzęt Intel + NV ale zaczynam mieć problem ile będzie mnie kosztować kolejny upgrade.
  • avatar
   hideo
   1
   nic nowego, vgchartz.com
   • avatar
    decrypterie
    0
    Mieszkam w Irlandii od 11 lat i tutaj xbox jest bardziej popularny, często widzę ogłoszenia typu zamienie ps4 na x'a, tutaj się bardzo dużo gra online a xbox ma lepszy multiplayer może dlatego? nie wiem sam, osobiście posiadam obie konsole i wydaje mi się że xbox jest dla starszych graczy.
    • avatar
     Konto usunięte
     -3
     Czekam co pokaże Sony 7 września i kupię albo Xbox One s albo PS4 Slim. No chyba że Neo jednak będzie w tym roku :P
     • avatar
      Adios6293
      -3
      Ja wybralem Xbox-a One chociaz do PS4 (Neo) Tez sie przymiezam :P