• benchmark.pl
 • Gry
 • Kopanito - piłka kopana na wesoło - zmierza na PS4, Xbox One i Wii U
Gry

Kopanito - piłka kopana na wesoło - zmierza na PS4, Xbox One i Wii U

przeczytasz w 1 min.

Gdy już znudzą się wam FIFA i PES, być może zainteresuje was haratanie w gałę z polskiego podwórka.

Kopanito

Choć wirtualna piłka nożna została zdominowana przez serie FIFA i Pro Evolution Soccer, to nie oznacza to, że nie ma miejsca na nowego gracza. I podczas gdy wspomniane marki stawiają na poważną rozgrywkę, polskie studio MerixGames próbuje czegoś zupełnie innego. Jego Kopanito All-Stars Soccer to zręcznościówka z bajkową oprawą, ale to nie znaczy, że dostarcza mniej emocji niż jej więksi bracia.

„Graj w piłkę w swoim własnym stylu! Fauluj do woli i oddawaj niezwykle podkręcone strzały. Bez sędziego, bez spalonych, a wszystko to wieloma drużynami narodowymi i lokalnym multiplayerem, dzięki któremu skopiesz tyłek swojemu koledze. W grze znajdziesz kilka stałych fragmentów gry, jak rzuty rożne czy auty, lecz poza tym – nie ma reguł! Pomimo tego że Kopanito to gra kreskówkowa, jest bardzo szybka i wcale nie taka prosta” – tak swoją grę opisują sami twórcy, którzy podczas tegorocznych targów Poznań Game Arena 2015 otrzymali nagrodę dla Największego Odkrycia.

Obecie gra Kopanito All-Stars Soccer dostępna jest w programie wczesnego dostępu na platformie Steam, gdzie zbiera pochlebne (w 88 proc. przypadków) opinie. Niedawno doczekała się nawet aktualizacji wprowadzającej nowe poziomy trudności, drużyny narodowe, stadiony i ligi. Już w przyszłym roku natomiast Kopanito trafi na PlayStation 4, Xbox OneWii U. Czy konsolowcy mają na co czekać? Niech zobaczą poniższy zwiastun i sami zawyrokują:

Źródło: Ampligamer, MetrixGames, Steam

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Czy twórcy w ogóle pamiętają że w PS4/XO jest move/kinect? Wybieram między GTX 780 a PS4... Gdyby były gry typu sport champions na PS4 brałbym od razu, a tak to konsola jest tylko słabszym PC.
  • avatar
   KMyL13
   2
   Mam pomysł na podobny tytuł: pamięta ktoś grę z pegazusa zwaną bodajże Ice Ice! Hockey Challenge? Była też podobna edycja piłkarska. Zrobić coś podobnego i IMO hit na miarę Rocket League ;)
   • avatar
    NewUnnamedUser
    2
    Goal 3
    • avatar
     darkowal
     0
     Kolejne indyki komiksy
     • avatar
      Polhar
      0
      Polska gra na Wii U ? Co ja pacze !?