Laptopy

Stało się! Chińscy górnicy budują koparki kryptowalut z laptopów

przeczytasz w 1 min.

Chińczycy chyba nigdy nie przestaną nas zadziwiać – najpierw zaczęli budować koparki kryptowalut z kart graficznych, a teraz przerzucili się na… gamingowe laptopy.

Sytuacja na rynku kart graficznych wygląda tragicznie, co w dużej mierze jest spowodowane problemami z dostawkami sprzętu i rosnącym popytem na koparki kryptowalut. Niedawno zapowiadaliśmy, że górnicy mogą przerzucić się na laptopy. I co? Mieliśmy rację! W sieci pojawiły się zdjęcia koparek z gamingowych laptopów.

Chińczycy budują koparki kryptowalut z gamingowych laptopów

Użytkownik I_Leak_VN opublikował z Twitterze zdjęcia z chińskich forów, które przedstawiają koparki kryptowalut budowane z laptopów.

Górnicy upodobali sobie modele z nowymi kartami graficznymi GeForce RTX 3000 – co prawda ich wydajność nie jest tak dobra, jak kart dla desktopów, ale najwyraźniej kopanie kryptowalut i tak przynosi tutaj zyski (szczególnie, że ostatnio kurs Etherum poszedł mocno w górę).

Na rynku zacznie brakować laptopów do gier?

Można zatem podejrzewać, że górnicy przeniosą się z kart graficznych na gamingowe laptopy. Efektu chyba możecie się domyślić – wkrótce zacznie brakować także laptopów.

Koparka kryptowalut z laptopów do gier

Na całej sytuacji najbardziej stracą gracze – najpierw nie mogli złożyć komputerów do grania, a wkrótce nie będą mogli kupić gamingowych laptopów. Miejmy nadzieję, że górnicy nie przeniosą się na konsole, bo w takiej sytuacji graczom pozostaną chyba tylko planszówki. :-)

Źródło: Twitter @ I_Leak_VN

Zobacz więcej o kryptowalutach:

Komentarze

55
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Agresor
  35
  Zaraz okaże się, że na smartfonach da się kopać i zacznie brakować smartfonów...
  • avatar
   BombaX
   27
   I bardzo dobrze ! Jak zabraknie wszystkiego na czym można grać to może ktoś ruszy tyłek i zrobi robotę z tym krypto-rakiem.
   • avatar
    Dariosex
    12
    Mogliby jeszcze zhakowac i przerobic systemy operacyjne nowych konsol tak zeby tez mogli na nich kopac kryptowaluty i rynek gier ostatecznie upadnie :)
    • avatar
     KENJI512
     12
     Problem nie polega w górnikach.
     Problem polega w nieuczciwych sprzedawcach, którzy z niewiadomych przyczyn lub po znajomości oddają RTXy poza kolejką górnikom.
     • avatar
      joachimp
      11
      Zaraz będą kopać na lodówkach...
      • avatar
       PerfectDAY
       9
       Jak już mają okradać graczy ze sprzętu to wolę, żeby to były laptopy aniżeli karty graficzne. Od pół roku nie mogę nic kupić, bo ceny są absurdalne.
       • avatar
        baca130
        9
        Czasem Tesla Model S nie będzie miała 10 TFLOPS-ów?
        • avatar
         mgkiler
         6
         PS5 to kolejny krok. Koparki na PS5 tuż za rogiem. Pewnie jak tylko pojawią się dostępne konsole to te trafią już do górników.
         • avatar
          Cezarr
          4
          Generalnie widzę taką zależność - jak krypto jest tanie to w komentarzach ludzie się śmieją, że przecież jak można kupować kartę za $500, która zarabia $1,5 dolara dziennie natomiast jak już ta sama karta zarabia nie $1,5 a $6 i nagle tych kart zaczyna brakować to jest wielki dym. Ktoś zwęszył interes, kładzie duże pieniądze i liczy na ogromny zwrot. Sam w moim komputerze stacjonarnym nie mam karty graficznej, a chciałbym mieć coś mocnego do Ryzena 3600. Moje 5700 (kupowałem używane, żeby zaraz jakiś zazdrosny gracz mi nie cisnął) przy aktualnej cenie robią $1200 -$100 na prąd = $1100 na czysto. Boli? No jasne, że boli. Jak ktoś ma sprzęt, któremu trzeba dostarczyć tylko internet i prąd, a ono w zamian wypracowuje, możliwe, że w niedługim czasie, średnią krajową miesięcznie to kto mając kasę nie zainwestuje w to? Ale typowy Polak usiądzie i będzie narzekał zamiast wyciągnąć wnioski.
          • avatar
           pawluto
           4
           To ma sens - laptop zdecydowanie zżera mniej prądu - Chincyki to cwane bestie...!
           • avatar
            adam44444
            3
            ******syny
            • avatar
             Ciekawski_
             3
             Jak to z każdą hossą bywa, w momencie gdy już wszyscy się rzucają na niej zarabiać, ta właśnie zaczyna się kończyć. Może te laptopy to właśnie ten moment przesilenia?
             • avatar
              Konto usunięte
              2
              w sumie to świetna wiadomość. może twórcy gier wreszcie zaczną optymalizować gry we właściwy sposób, a nie "nie masz FPS, kup szybszy, jeszcze szybszy a najlepiej najszybszy".
              • avatar
               ravoyev725
               2
               a ASIC do ETC (Ethash) jak Innosilicon A11 Pro 8G 2100Mh/s nadal po "79499,00 zł" z dostawa na czerwiec '21 ...
               https://onlybestminers.com/produkt/antminer-innosilicon-a11-pro-8g-2100mh/

               natomiast Innosilicon A10 Pro 7G 750Mh/s już za jedyne "48999,00 zł"
               https://onlybestminers.com/produkt/antminer-innosilicon-a10-pro-7g-750mh/

               ktoś powinien obudzić się z głębokiego snu ...
               • avatar
                digitmaster
                1
                lata temu powstał Beowulf, który pozwala na budowę klastra obliczeniowego w sieci lokalnej. Biorąc pod uwagę to, że taki lapek z niskonapięciowym cpu bierze łącznie ze 40W to okazuje się, że można uzyskać całkiem sensowną wydajność na każdy konsumowany wat. Dysk jest niepotrzebny, bo boot może być przez pxe (środowisko jest na tyle lekkie, że wystarczy karta SD, albo stworzenie ramdisk), dodatki typy wlan czy wpan też się wywala żeby obniżyć konsumpcję i jazda.
                • avatar
                 drfrank3nstein
                 1
                 Geez niech po prostu ustawią rynkową cenę dla tych kart graficznych i tyle. Utrzymywanie sztucznie niskiej ceny nie ma sensu, chyba że w celach marketingowych, bo niby coś jest tak dobre że brakuje w sklepach. A tak to kupić tą kartę mogą tylko boty.
                 • avatar
                  Andrettoni
                  1
                  Tak się zastanawiam - nie ma jakiejś koparki, która by kopała przez noc na moim komputerze? Te bitcoiny tak idą do góry, że pracując nocą komputer by mi opłacił rachunki za prąd za cały dom :D Ba, jeszcze zarobi na nowego GTX3090...
                  • avatar
                   Marucins
                   -1
                   Gejmingowy i laptop - oksymoron.
                   :)
                   • avatar
                    krezol
                    0
                    Stało się! Maziarz przeszedł do pudelka!
                    • avatar
                     Ahura
                     0
                     Może sam się zainteresuję ;d