Tablety

Kruger&Matz EDGE 1083 - hybrydowy tablet z Windows 8.1

przeczytasz w 2 min.

Dołączona do tabletu klawiatura zamienia go w małego notebooka.

Kruger&Matz EDGE 1083

Firma Kruger and Matz poszerzyła swoją ofertą o kolejne urządzenie. EDGE 1083, o którym będziemy mówić, to wprawdzie tablet, ale sam producent posługuje się tutaj określeniem 2w1.

Dlaczego? Głównie z racji tego, że do tabletu dołączona jest klawiatura, która zamienia konstrukcję w małego notebooka. Niezależnie od trybu pracy specyfikacja pozostawać będzie jednak taka sama. Na pierwszy plan wysuwa się system Windows 8.1, który wzbogacony został o roczną subskrypcję pakietu biurowego Office 365 oraz 1 TB przestrzeni w chmurze One Drive.

Nad wydajnością czuwać ma czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F z zegarem 1,33 GHz i układem graficznym Intel HD Graphic, któremu oddano do pomocy 2 GB pamięci RAM. Dość dobrze wygląda pojemność akumulatora - 7800 mAh, nieco gorzej natomiast parametry kamer.

Z pewnością przydadzą się zastosowane tutaj złącza. Producent postarał się nie tylko o microUSB i miniHDMI, ale także dwa porty USB. Jeśli chodzi o łączność bezprzewodową to spodziewać należy się modułów Bluetooth 4.0 oraz Wi-Fi.

Kruger&Matz EDGE 1083 złącza

Opcjonalnie zdecydować można będzie się na modem 3G oraz stację dokującą. Ta może zapewnić urządzeniu sporo dodatkowych możliwości, ponieważ wyposażono ją w m.in. w złącze zasilania oraz wejście RJ-45, które pozwoli podłączyć tablet do lokalnej sieci komputerowej. Dodatkowo oferuje ona cztery porty USB 2.0 oraz miejsce na dodatkowy dysk 2,5” HDD.

Kruger&Matz EDGE 1083 stacja

Specyfikacja techniczna Kruger&Matz EDGE 1083:

 • Windows 8.1 with Bing 32-bit
 • ekran IPS 10,1" o rozdzielczości 1280x800 pikseli
 • czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F 1,33 GHz (max. 1,86 GHz)
 • 2 GB RAM
 • 32 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
 • dwie kamery 2 Mpix
 • Wi-Fi 802.11/b/g/n, Bluetooth 4.0
 • obsługa zewnętrznych modemów 3G
 • akumulator 7800 mAh
 • wymiary 256 x 173 x 12 mm

Jak wyglądają ceny? Koszt zakupu tabletu oferowanego w zestawie z klawiaturą wynosi 949 złotych, modem 3G to dodatkowe 150 złotych, a stacja dokująca kolejne 229 złotych.

Źródło: Kruger&Matz

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  WEXEL
  2
  Wiem, że to niby Polska firma ( tj. produkt chiński sprzedawany z nazwą rodzimej firmy i tu serwisowany ) ale po przygodach z serwisem właściciela marki Kruger&Matz firmą LECHPOL nie jestem zainteresowany ich produktami.
  Serwis pozbawił mnie gwarancji twierdząc, że grzebałem w telefonie ...ale wymienili zepsuta cześć. Po czym minęło kilka miesięcy i samoistnie pękł wyświetlacz w smartfonie K&M Drive ( wersja pierwsza ) ...tak, że ja im dziękuję.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Podszedł bym do tego producenta z dużą dozą ostrożności.
   Miałem KM1081 był w serwisie 2 razy w ciągu pół roku czas serwisu to minimum 2 tygodnie (1. resety co kilka minut 2.ponownie to samo bo po 1. uznali że nie ma wady). Następnie wymienili mi na KM1082 (gwarancja) i znowu musiałem odsyłać na gwarancję bo padł ekran (lutowali styki). Po powrocie podświetlenie ekranu było ciągle na full dopiero kolejna miesięczna wizyta w serwisie i wymiana płyty głównej rozwiązała problem ekranu i zapadniętego klawisza power.
   Sami możecie ocenić.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Duży plus że klawiatura trzema normalnie tablet jak u asusa a nie z badziewną podstawka, no ale asus po 1 lepsza jakość a po 2 ma się w klawiaturze dysku lub w niższym modelu można go zamontować a tu bida.