Mobile

Który operator ma najszybszy Internet?

przeczytasz w 1 min.

Odpowiedzi udzielają twórcy aplikacji mobilnej RFBenchmark, którzy systematycznie publikują Ranking Operatorów Komórkowych.

Żyjemy w czasach, w których trudno funkcjonować bez Internetu. Kiedyś korzystaliśmy z niego tylko w domu (pomijając już czasy kafejek internetowych), obecnie coraz częściej sięgamy po urządzenia mobilne. A wtedy, będąc w terenie, skazani jesteśmy na Internet od operatora. Który ma tutaj do zaoferowania najwięcej?

Odpowiedzi udzielają twórcy aplikacji mobilnej RFBenchmark, którzy systematycznie publikują Ranking Operatorów Komórkowych. Pod uwagę brana jest tutaj jakość usług i prędkości Internetu mobilnego. Wszystko na bazie doświadczeń użytkowników aplikacji, tym razem w lipcu.

Zaskoczeniem nie jest fakt, że we wspominanym miesiącu najwięcej użytkowników RFBenchmark korzystało z sieci 4G-LTE (71,7%). Wybierających technologie starszych generacji było zdecydowanie mniej - 27,5% w przypadku 3G i zaledwie 0,8% w kontekście 2G.

Jaki wyglądają przywoływane prędkości? Wyniki prezentują poniższe tabele. Jak widać, każdy z operatorów wygrywa w innej kategorii, przynajmniej jeśli mowa o LTE. No może prawie każdy, ponieważ Play nie zanotował najlepszego wyniku w żadnej kategorii.

RFBenchmark LTE

RFBenchmark 3G

Więcej informacji znaleźć można na stronie rfbenchmark. Tam też szukać można linków do pobrania aplikacji na swoje urządzenie.

Dajcie też znać w komentarzach, czy jesteście zadowoleni z prędkości Internetu u swoich operatorów.

Źródło: rfbenchmark

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DaviM
  8
  Dziękuję za Ultra Mega Gaming Pro Carbon czytelne tabelki.

  W dodatku obydwie tabelki nazwane są LTE...
  • avatar
   .Alx.
   5
   Osobiście wolałbym NIELIMITOWANY internet zamiast najszybszego !

   PS Sztuczki marketingowe, masowo stosowane obecnie, wykluczone.
   • avatar
    radex126
    3
    Dają swoje biedne nie limitowane 100 GB co starcza na tydzień ledwo i w d...e mam ich prędkości
    • avatar
     hex3n
     0
     Ja mam w Play od 2 lat nielimitowany internet za 30 zł/m. Nie jest najszybszy ale wystarcza do wszystkiego. Operatorzy dając np. 10GB strasznie zawyżają transfer przez co 10 GB może zniknąć w tydzień.
     • avatar
      Kojot321
      0
      Wdepnąłem w niezłe biało-fioletowe gówno, które będę teraz nosił pod podeszwą jeszcze 23 miesiące. Pocieszam się że mój numer w Play to numer firmowy i nie miałem zbyt dużego wyboru. Nie da się jeździć z nawigacją bo "dziury" zdarzają się tak często że już lepiej z tradycyjną mapą jeździć. Zdarzało się że nie można się było do mnie też dodzwonić. W centrum miasta... Cóż, gwiazdeczki z reklamy mają szoferów i nie muszą wyjeżdżać na "prowincję".
      Jedyny + w tym że nie mam limitu danych.
      • avatar
       angelboy
       0
       Gdyby jeszcze tylko rzeczywiście orange pokazywał to co jest na papierze to byłoby mistrzostwo świata, a tymczasem ma w głębokim poważaniu swoich klientów, internet często zrywa, jeszcze częściej po prostu ssie prędkość i z dostępnością też kicha ...
       • avatar
        bullseye
        0
        Mam orange free i mega zadowolony jestem, 1410gb na 1rok, 3 miesiac i lekko 40GB przekroczylem, a gram oraz pgladam netflixa FullHD. Gry sciagam cale w pracy, w domu tylko aktualizacje i sporadycznie gra.
        Wdg mnie zostanie mi z 600gb :D

        Mam tez Play, porazka, dobrze ze to firmowy, tylko do messengera sie nadaje jak jedziesz w trasie gdzies. Zasieg co chwila znika, przelacza sie non stop, transery sa d9bre tylko a centrum Warszawy o ile sie nie poruszasz.....
        • avatar
         DaviM
         0
         Jest dobry moment na poprawę Waszych tabelek i uczynienie ich poprawnymi (jest 2x LTE, a powinno być 1xLTE i 1x3G) i czytelniejszymi, bo po mojej interwencji na stronie http://www.rfbenchmark.pl/ poprawiono wreszcie napis "LTE" na "3G" w drugiej zakładce/tabeli :)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          witam - u mnie jest tak

          https://drive.google.com/file/d/1IRrGaigU6JK_nDCuY3x6l6T5i-YSCH8HJA/view?usp=sharing