Telefony

Ku! Phone - telefon idealny?

Grzegorz Kubera | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Grzegorz Kubera
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Producenci telefonów coraz częściej wyposażają je w ekrany dotykowe, podążając za trendem wypromowanym przez firmę Apple.

Ku! Phone to koncepcyjny telefon z ekranem dotykowym, który znacząco różni się od konkurencyjnych rozwiązań. Jego cechą rozpoznawczą jest to, że cały telefon to w zasadzie wyświetlacz reagujący na dotyk.

Ekran Ku! Phone'a można dowolnie dostosowywać do własnych potrzeb. Kiedy zechcemy napisać SMS-a, na ekranie wyświetli się klawiatura, kiedy zaś chcemy oglądać zdjęcia - otrzymamy dostęp do odpowiedniej przeglądarki. Rzecz jasna, wybrane funkcje można ze sobą łączyć.

Dodatkowo użytkowanie telefonu ma być niezwykle intuicyjne, a samo dotykanie poszczególnych ikonek czy klawiszy widocznych na ekranie ma wywoływać wrażenie, jakbyśmy naprawdę dotykali wystających z obudowy przycisków.

Telefon byłby wyposażony w błyszczący, elastyczny i energooszczędny ekran OLED i to właśnie on byłby głównym interfejsem obsługi.

Z tyłu obudowy umieszczono specjalną podstawkę, dzięki której telefon może służyć za nowoczesny budzik/zegarek, jak również elegancką lampkę, korzystając z dużej jasności wyświetlacza OLED.

Nie wiadomo czy Ku! Phone trafi kiedyś do masowej produkcji.

Źródło: Inf. własna

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _nick_
  Dla mnie Bomba! jeśli tylko bateria będzie dłuhgo trzymać i będzie trzymać zasięg to będzie to świetny telefon.
 • avatar
  Konto usunięte
  Niestety, ale zawsze sie znajdzie ktos komu sie to niespodoba bo, to bo tamto..
 • avatar
  Konto usunięte
  Przy okazji, pierwszym telefonem dotykowym takim jak iPhone był Meizu M8 tyle, że Apple kupiło od tej firmy prawa do używania wyglądu Meizu M8.
 • avatar
  Konto usunięte
  bo nie ma tony nieprzydatnych rzeczy jak iphone ?:D
 • avatar
  Konto usunięte
  Czarne aluminium z tyłu zamiast drewna, bateria która wytrzyma tydzień i biorę bez gadania
 • avatar
  XaRaDaS
  Zajefajny, troszkę powprowadzać modeli kolorystycznych, żeby każda maruda mogła dobrać sobie do swoich gustów ;) Bateria jak wytrzyma tydzień na lampce biorę w ciemno :D
 • avatar
  warcab
  I tak wole coś z WM :)
 • avatar
  Patroy
  ostatnie zdjęcie the best
 • avatar
  Konto usunięte
  ostatnio jedna z najwazniejszych cech telefonu jest jego system operacyjny - predzej czy pozniej kazdy by chcial doinstalowac jakies programy. A porownwac system z iPhone a z WM - to WM to dla mnie kiszka (oba systemy mialem/ma na komorce) iPhone stwozony jest do obslugi bez rysika WM z swoim softem moze juz sie skryc.