Ultrabooki

Lada dzień pojawią się nowe produkty Apple. Mówią, że szału nie będzie

przeczytasz w 2 min.

Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje na temat kolejnej generacji MacBooków Pro i Maca mini, które do tej pory pojawiły się w sieci. Krótko mówiąc, szału nie ma.

Nowe produkty Apple

Wczoraj pojawiły się doniesienia o tym, że właśnie dziś firma Apple zaprezentuje nowe produkty.

Niemal wszyscy zgodnie stwierdzili, że będą to 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro lub nowy Mac mini albo obie te pozycje. Warto jednak przypomnieć, że ostatnia prezentacja komputerów Mac, która miała miejsce w styczniu odbyła się w 2009 roku.

Analitycy wspominali także, że wiosną tego roku firma z Cupertino może zaprezentować okulary Reality Pro. Mówi się o nich już od kilku lat, ale póki co pojawiło się niewiele dowodów na to, że takie urządzenie dostępne będzie w najbliższym czasie.

Apple Reality pro

MacBook Pro 2023

Zacznijmy od tego, że żaden z szanowanych analityków nie wspomniał do tej pory o istotnych zmianach konstrukcyjnych nowych modeli. Większość twierdzi, że wygląd komputerów nie ulegnie zmianie. Biorąc pod uwagę fakt, że MacBooki serii Pro przeprojektowane zostały w 2021 roku, taka decyzja nie byłaby zaskakująca. Zmianie nie ulegnie także design Maca mini.

Nowe MacBooki Pro - specyfikacja

Wczoraj opublikowano doniesienia o tym, że nowy model MacBooka Pro został dopuszczony do sprzedaży na rynku kanadyjskim. Oznaczono go jako A2779. Komputer jest zarejestrowany w bazie danych wraz z informacją o tym, że obsługuje standard Wi-Fi 6E, który zapewnia większą przepustowość, większe prędkości i mniejsze opóźnienia niż starsze rozwiązania.

Obecnie dostępne w sprzedaży MacBooki serii Pro obsługują standard Wi-Fi 6.

W przypadku laptopów największą nowością mają być czipy M2 Pro oraz M2 Max. Nie należy spodziewać się jednak dużego wzrostu wydajności w porównaniu do układów poprzedniej generacji.

Świadczyć mogą o tym chociażby wyniki testów benchmarkowych układu M2 Max, które opublikowane zostały pod koniec ubiegłego roku.

W nowych MacBookach zastosowana ma być także szybsza pamięć operacyjna. Być może Apple skorzysta z oferty firmy Samsung i zaopatrzy te komputery w pamięć RAM LPDDR5X.

Mac mini 2023

O tych komputerach nie wiemy zbyt wiele. Poza tym, że ich design nie ulegnie zmianie, wiadomo tylko, że Apple wykorzysta w nich układy M2, które obecnie stosowane są jedynie w MacBookach Air.

Źródło: MacRumors, 9To5Mac, AppleInsider

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    piomiq
    1
    Szał to chyba był tylko w przypadku pierwszego iPhone'a......