Laptopy

Laptop Della za niecałe 1000 dolarów z napędem Blu-ray

przeczytasz w 0 min.

Po tym jak Sony wygrało pojedynek na formaty z Toshibą, wielu producentów postanowiło wyposażyć swój sprzęt w napędy Blu-ray. Ostatnio do tego grona dołączyła także firma Dell, która zainstalowała napęd Blu-ray w notebooku Inspiron 1525 wartym mniej niż 1000 dolarów.

Użytkownicy mogą nadal nabyć Inspirona 1525 w standardowej specyfikacji, ale od niedawna w ofercie pojawił się także model wyposażony w najnowszy napęd. Tak więc od teraz można cieszyć się filmami HD dysponując 879 dolarami.

Inspiron 1525 wyposażony został w 15 calowy monitor o rozdzielczości zapewniającej obsługę standardu 720p i wyjście HDMI pozwalające na łatwe podłączenie go do monitora HD. W zasadzie nowy notebook różni się od poprzedniej specyfikacji tylko odtwarzaczem Blu-ray.

Napęd Blu-ray działa oczywiście tak jak stary napęd CD/DVD zapewniając pełną wsteczną kompatybilność ze starszymi standardami, pozwalając równocześnie na odtwarzanie najnowszych filmów. Jakby tego było mało, użytkownicy mogą wybrać także nagrywarkę Blu-ray, która świetnie sprawdzi się jako narzędzie do magazynowania sporych ilości danych. Dzięki pojemności wynoszącej 50GB, która w porównaniu do 8.5GB dostępnych w przypadku dwuwarstwowych płyt, możliwe jest zarchiwizowanie potężnej bazy fotek, filmów, nie wspominając już o dokumentach.

Dell Inspiron 1525 z napędem Blu-ray wyposażony jest w technologię Broadcom Media PC, która umożliwia pecetom ze zintegrowanymi kartami graficznymi wyświetlanie filmów o wysokiej rozdzielczości. Seans taki możliwy jest dzięki specjalnemu dedykowanemu akceleratorowi umieszczonemu w slocie mini-card.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!