Laptopy

Laptop Della za niecałe 1000 dolarów z napędem Blu-ray

przeczytasz w 0 min.

Po tym jak Sony wygrało pojedynek na formaty z Toshibą, wielu producentów postanowiło wyposażyć swój sprzęt w napędy Blu-ray. Ostatnio do tego grona dołączyła także firma Dell, która zainstalowała napęd Blu-ray w notebooku Inspiron 1525 wartym mniej niż 1000 dolarów.

Użytkownicy mogą nadal nabyć Inspirona 1525 w standardowej specyfikacji, ale od niedawna w ofercie pojawił się także model wyposażony w najnowszy napęd. Tak więc od teraz można cieszyć się filmami HD dysponując 879 dolarami.


Inspiron 1525 wyposażony został w 15 calowy monitor o rozdzielczości zapewniającej obsługę standardu 720p i wyjście HDMI pozwalające na łatwe podłączenie go do monitora HD. W zasadzie nowy notebook różni się od poprzedniej specyfikacji tylko odtwarzaczem Blu-ray.

Napęd Blu-ray działa oczywiście tak jak stary napęd CD/DVD zapewniając pełną wsteczną kompatybilność ze starszymi standardami, pozwalając równocześnie na odtwarzanie najnowszych filmów. Jakby tego było mało, użytkownicy mogą wybrać także nagrywarkę Blu-ray, która świetnie sprawdzi się jako narzędzie do magazynowania sporych ilości danych. Dzięki pojemności wynoszącej 50GB, która w porównaniu do 8.5GB dostępnych w przypadku dwuwarstwowych płyt, możliwe jest zarchiwizowanie potężnej bazy fotek, filmów, nie wspominając już o dokumentach.


Dell Inspiron 1525 z napędem Blu-ray wyposażony jest w technologię Broadcom Media PC, która umożliwia pecetom ze zintegrowanymi kartami graficznymi wyświetlanie filmów o wysokiej rozdzielczości. Seans taki możliwy jest dzięki specjalnemu dedykowanemu akceleratorowi umieszczonemu w slocie mini-card.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login