Karty graficzne

Laptopy z kartami Nvidia Pascal pojawią się na targach Computex 2016?

przeczytasz w 1 min.

Na tegorocznych targach hitem mają być laptopy dla graczy z nowymi kartami graficznymi AMD i Nvidii.

Nvidia Pascal - prezentacja na GTC 2014

Wiadomo, że tym roku nastąpi premiera kart graficznych Nvidii z nowej generacji Pascal, ale dokładny termin debiutu ciągle jest utrzymywany w tajemnicy. Niedawno pojawiły się przecieki wskazujące na czerwiec, co zdaje się potwierdzać także szwedzki serwis Sweclockers… pod warunkiem, że nie pojawią się żadne problemy z produkcją nowych układów.

Jeżeli wierzyć przeciekom, Nvidia na początku planuje wydać mobilne karty graficzne – ich premiera idealnie zgra się z czerwcowymi targami Computex 2016, na których mają być prezentowane laptopy dla graczy z nowymi kartami AMD i Nvidii. Po stronie „zielonych” powinniśmy się spodziewać następców modeli GeForce GTX 965M, GTX 970M i GTX 980M.

Warto jednak pamiętać, że nowa generacja akceleratorów będzie produkowana w litografii 16 nm FinFET, a przejście na nowy proces technologiczny nie zawsze jest piękne, łatwe i przyjemne – nie można więc wykluczyć tzw. papierowej premiery czyli premiery z opóźnioną dostępnością w sprzedaży.

Źródło: Sweclockers

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Logiczne, mobilne będą miały nie duży rdzeń (łatwiejsze w produkcji).
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Logiczne, mobilne będą miały nie duży rdzeń (łatwiejsze w produkcji).
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Logiczne, mobilne będą miały nie duży rdzeń (łatwiejsze w produkcji).
    • avatar
     Aquagen
     2
     Nvidia musi się spieszyć, bo producenci laptopów mogliby dojść w końcu do wniosku, że w przypadku użycia Skylake'ów z Iris Pro 580 i P580 można by odchudzić laptopa o dedykowaną grafikę pożerająca tylko zasoby z baterii. Użytkownicy nie będący graczami (lub innymi wymagającymi, a takich jest większość) mogliby nie zauważyć różnicy i Nvidia mogłaby się nie załapać na kawałek tortu w rynku laptopów (przynajmniej niższego i średniego segmentu). Dlatego też muszą się spieszyć.
     • avatar
      CESARZ987655
      1
      Mówcie co chcecie,ale uważam że jest już najwyższa pora,żeby zrobić uniwersalny standard na bazie PCI-E dla wszystkich laptopów.
      Umieszczenie pamięci na powierzchni procesora graficznego,czy to NV czy też AMD staje się standardem,zmniejsza to znacznie układ graficzny co daje większe pole do popisu.
      Na początku było by to droższe rozwiązanie,ale z czasem gdyby się rozpowszechniło,cena z pewnością stała by się akceptowalna.
      • avatar
       prime27pl
       0
       " karty " chyba kartami.
       • avatar
        Cruciat
        0
        Czyli będą nowe mobilne karty graficzne to i pewnie nowe lapopy do gier? Miałem kupić laptopa(g752 z 980m) w następnym tygodniu, ale chyba lepiej poczekać do czerwca na nowe w końcu to sporo kasy. Jak myślicie będą dużo mocniejsze?