Myszki

Laserowe myszki Nexus dla wielbicieli ciszy

przeczytasz w 1 min.

Nexus Technology przygotował myszkę idealną dla nocnych marków lub po prostu ludzi ceniących sobie wysoką kulturę pracy. Model SM-9000 wyposażony został bowiem w autorską technologię Nexus Technology, a mianowicie Silent Switch.

Dzięki technologii Silent Switch, praca z myszkami staje się się praktycznie bezgłośna. Zarówno LLP jak i PPM nie wydają znanego nam odgłosu kliknięcia, podobnie zresztą jak rolka, która również może działać jak przycisk.

Mysz Nexus SM-9000b

Rozwiązanie takie może okazać się nieocenione dla osób pracujących w nocy, które nie chcą obudzić swojego współmałżonka, małego dziecka bądź po prostu chcą wyegzekwować kilka fragów gdy rodzice śpią, a użytkownik nie chce podpaść tym, że gra o późnej porze. Poniższy filmik prezentuje odczyty sonometru podczas klikania przyciskami.
 

 

Myszki korzystają z łączności bezprzewodowej o częstotliwości 2.4 GHz, która pozwala na pracę do 10 metrów od mini-odbiornika podłączanego do portu USB komputera. Na rynek już niebawem trafią dwa modele SM-9000B i SM-9000C. Różnić będą się jedynie kolorami - dostępna ma być bowiem wersja czarna jak i imitująca włókno węglowe. O precyzję pracy zadba laserowy czujnik o rozdzielczości 1600 dpi.

Myszka Nexus SM-9000 i odbiornik USB

Urządzenie zasilane będzie dwiema bateriami AAA, a wymiary myszy to 10,2 x 5,9 x 3,6 cm. Niestety, producent nie podał jeszcze ceny.


Więcej o myszkach:

Źródło: TechConnect Magazine

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Neal1024
  0
  Większy sukces tego widzę w studiu muzycznym niż w domu.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Nie koniecznie, ktoś kto lubi ciszę, też z tego skorzysta. Poza tym, gdy rozmawiasz z kimś przez np. Skype i ta druga osoba klika jak szalona, to nie jest fajnie. Chociaż pewnie cena mała nie będzie...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Świetna sprawa...do niedawna sam nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo potrafi być irytujące klikanie myszką, w momencie kiedy osoba w tym samym pomieszczeniu próbuje usnąć.