Tunery TV

Laserowy HDTV oficjalnie dostępny

przeczytasz w 1 min.

Mitsubishi LaserVue HDTV trafia do sklepów. Producent obiecuje znakomitą jakość obrazu oraz niski pobór prądu. Najnowszy wysokorozdzielczy telewizor jest prawdopodobnie (a raczej na pewno) lepszy od plazm oraz popularnych i relatywnie tanich LCD.

Mitsubishi rozpoczyna sprzedaż 65-calowego telewizora laserowego. Model z serii LaserVue ma być pierwszym telewizorem tego rodzaju, który trafi na rynek. W przyszłości laserowe HDTV mają zastąpić plazmy oraz LCD, ponieważ oferują o wiele lepsze parametry pracy.

Japoński gigant jest głównym promotorem laserowej technologii i od kilku lat prowadzi badania w tym zakresie. Dotychczas mogliśmy się spotkać z kilkoma zapowiedziami wprowadzenia na rynek najnowszych telewizorów, jednak do tej pory kończyło się na deklaracjach. Aż do teraz.

Laserowy telewizor Mitsubishi, model 65” (Fot. DailyTech.com)

Zastosowana w telewizorze technologia Laser TV wykorzystuje do tworzenia obrazu lasery w trzech kolorach: niebieskim, zielonym oraz czerwonym. Rozwiązanie to, jak zapewnia firma z kraju Kwitnącej Wiśni, oferuje świetnej jakości obraz i pozwala produkować wyświetlacze średnio o 25 proc. tańsze w porównaniu do telewizorów plazmowych i LCD. Ale to nie koniec rewelacji. Jak donosi serwis DailyTech.com, 65-calowy telewizor laserowy konsumuje 135 W energii elektrycznej, czyli 1/3 prądu potrzebnego analogicznemu telewizorowi LCD oraz 1/4, jeśli chodzi o plazmę. Dodatkowo najnowszy HDTV oferuje częstotliwość odświeżania 120 HZ, rozdzielczość Full HD (1080p) oraz autorski system x.v. Color, gwarantujący znakomite odwzorowanie barw.

Co więcej, telewizor jest gotowy na obraz 3D. Jak dotąd niewiele jest materiałów oferujących taki obraz (głównie są to gry), ale sytuacja ta ma się w przyszłości zmienić, więc zakup telewizora Mitsubishi tym bardziej ma sens.

Przedstawiciel firmy informuje, że zainteresowanie telewizorami laserowymi przerosło najśmielsze oczekiwania Mitsubishi. Jakiej ceny żąda japoński koncern za opracowanego giganta? Model 65-calowy to wydatek rzędu 7000 dol.

Źródło: DailyTech.com

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SoundsGreat
  0
  Technologia idzie do przodu w każdej dziedzinie. I bardzo dobrze. Telewizor naprawdę fajny, jednak z panią z ekranu i tak nie może konkurować;)
  • avatar
   max-bit
   0
   To faktycznie może miec przyszłosć, defacto same plusy.
   1. Nie trzeba robić w sumie drogiej i skomplikowanej matrycy (LCD czy Plazmowej), wraz z skomplikowanę elektroniką.
   2. Potrzeba tylko 3 laserów plus ukałdów wirujących luster (pryzmatów)
   3. jesli ceny laseró (szczególnie niebisekiego) spadną, a pomysł pochwycą inni producenci są szanse na duży spadek cen.
   4. Znacząco spaść też powinien pobór energi ... dzisiejsze plazmy czy LCD-ki szczególnie te 32 i wiecej calowe są mało energooszczedne (najgorzej plazmy) ....
   Czy 7000 dolców za 65 calowy telewizor na starcie technologii to dużo ? Chyba nie jesli dolar kosztował by ok 1.5 max 2 PLN (bo tyle jest wart) to taki telewizor nie powinien przekroczyć ceny 20 tyś PLN a przypuszczlalnie cena powinna spaśćdość szybko do ok 10 tyś za 65 calowiec FullHD to naprawdę okazja ;)
   • avatar
    max-bit
    0
    A jeszcze jedno ta technologia umożlwia budowę monitorów o jeszcze większych rozdzielczościach, co w przypadków LCD-ków i plazm dawało pewne ograniczenia. Japońce pracują juz troche nad czymś co ma rozdzielczosć 7 tys x 4 tyś (choć cieżko sobie wyobrazić telewizor 32 czy nawet 40 calowy o tak gigantycznej rozdzielczości ?)