Ciekawostki

Latająca taksówka z logo Uber coraz bliżej

przeczytasz w 1 min.

Firma Uber chce, by do 2020 roku powstała gotowa maszyna, którą będzie można wykorzystać do testów. Marzą jej się latające taksówki.

Helikopter na zamówienie to jedno, ale Uber pracuje również nad innowacyjną koncepcją latającej taksówki Elevate. Podczas ostatnio zorganizowanej konferencji zdradzono kilka informacji na jej temat.

Mający ostatnio pewne problemy Uber postanowił wziąć się w garść i zaprezentował prototyp latającej taksówki, która – jak możemy przeczytać na spocie – jest „bliżej niż myślisz”. Konkretnie Amerykanie wierzą, że maszyna będzie gotowa do 2020 roku.

Uber Elevate projekt

Prototyp łączy w sobie samolot i helikopter. Jego kadłub jest bardziej podobny do tej pierwszej maszyny, ale to wirniki są tutaj podstawą (tym bardziej że celem jest pionowy start i lądowanie). Producent zapowiedział też, że elektryczny napęd pozwoli zmniejszyć koszty użytkowania.

Uber Elevate prototyp

Uber zakłada, że w niedalekiej przyszłości możliwe będzie zamówienie latającej taksówki w taki sam sposób, jak dziś zamawia się samochód z kierowcą. Z tą jedynie różnicą, że trzeba będzie udać się schodami nie w dół, lecz w górę. 

Latające taksówki Ubera mają być sposobem na szybki transport pomiędzy bardziej oddalonymi od siebie punktami. Producent twierdzi w dodatku, że ceny nie będą wygórowane. W realizacji koncepcji pomaga pięć firm: Embraer, Pipistrel, Karem, Aurora Flight Sciences (grupy Boeing) i Bell. 

Wróżycie sukces?

Źródło: Engadget, The Verge, CBS. Foto/ilustracje: Uber

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  baca130
  0
  Co będzie to będzie.

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login