Internet

Leak pozwoli ci wysyłać anonimowe maile

przeczytasz w 1 min.

Cel usługi Leak jest jasny – rozwiązuje ona jedną z największych trudności społecznych: mówienie ludziom tego, czego nie chcą usłyszeć, a powinni.

Leak

Czasami po prostu trzeba komuś „to” powiedzieć. Czymkolwiek „to” jest, dana osoba musi się o tym dowiedzieć – jak jednak jej o tym powiedzieć, by w żaden sposób nie mogła dowiedzieć się kto jest nadawcą? W tym celu przydatna może okazać się usługa Leak – umożliwia ona wysyłanie anonimowych wiadomości e-mail. Wystarczy określić stosunek do odbiorcy, wpisać jego adres e-mail, zamieścić treść i wysłać.

Początkowo serwis nosił nazwę Whisper, twórcy uznali jednak, że Leak lepiej podkreślał będzie anonimową formę usługi. Dzięki niej możliwe jest wysyłanie wiadomości e-mail, których nadawcy odbiorca nie będzie w stanie poznać (przynajmniej wykorzystując do tego narzędzie technologiczne). „Napisz to, co zawsze chciałeś powiedzieć” – zachęcają właściciele, jednocześnie informując, że nie mogą to być treści obraźliwe.

Plus (i zarazem minus) usługi Leak jest jasny – rozwiązuje ona jedną z największych trudności społecznych – mówienie ludziom tego, czego nie chcą usłyszeć, a powinni. Być może znajomy zachowuje się głupio i trzeba go sprowadzić na ziemię. A może chcesz coś zasugerować szefowi. Leak może być przydatny.

Jeśli chcesz wypróbować usługę, udaj się na stronę Just Leak.

Źródło: SlashGear, TechCrunch

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  chrismaliszewski
  14
  Znakomity sposób na zdobycie bazy mailingowej do dalszej odsprzedaży i spamowania! Ja więc podziękuję! Jak będę chciał wysłać komuś anonimowo maila, to po prostu założę nową skrzynkę na GMail albo gdzieś indziej i z niej wyślę maila.
  • avatar
   zakius
   6
   Huge success. Server down.


   nono
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Co tam robi Kevin Spacey ?!
    Już widzę kolejne powiadomienia po bombach...
    • avatar
     Torwald
     0
     No jasne, bo serwisy oferujące np. 10-minutowe skrzynki mailowe to nie zapewniają anonimowości...
     Założenie normalnego konta w dowolnym, jednym z setek serwisów mailowych to też przeszkoda nie do przeskoczenia...

     Jak dla mnie to serwis "dla idiotów" albo agregator adresów mailowych i treści...
     • avatar
      Adminex
      0
      Oprócz 10mintemail o którym pisze chrismaliszewski w komentarzu powyżej są również inne tego typu skrzynki również bezpieczniejsze. Są to tzn. tymczasowe emaile:

      http://haker.edu.pl/2014/09/13/darmowy-tymczasowy-mail/

      Testowałem i nawet działa. Można też samemu taką skrzynkę sobie postawić.