Internet

Leak pozwoli ci wysyłać anonimowe maile

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Cel usługi Leak jest jasny – rozwiązuje ona jedną z największych trudności społecznych: mówienie ludziom tego, czego nie chcą usłyszeć, a powinni.

Leak

Czasami po prostu trzeba komuś „to” powiedzieć. Czymkolwiek „to” jest, dana osoba musi się o tym dowiedzieć – jak jednak jej o tym powiedzieć, by w żaden sposób nie mogła dowiedzieć się kto jest nadawcą? W tym celu przydatna może okazać się usługa Leak – umożliwia ona wysyłanie anonimowych wiadomości e-mail. Wystarczy określić stosunek do odbiorcy, wpisać jego adres e-mail, zamieścić treść i wysłać.

Początkowo serwis nosił nazwę Whisper, twórcy uznali jednak, że Leak lepiej podkreślał będzie anonimową formę usługi. Dzięki niej możliwe jest wysyłanie wiadomości e-mail, których nadawcy odbiorca nie będzie w stanie poznać (przynajmniej wykorzystując do tego narzędzie technologiczne). „Napisz to, co zawsze chciałeś powiedzieć” – zachęcają właściciele, jednocześnie informując, że nie mogą to być treści obraźliwe.

Plus (i zarazem minus) usługi Leak jest jasny – rozwiązuje ona jedną z największych trudności społecznych – mówienie ludziom tego, czego nie chcą usłyszeć, a powinni. Być może znajomy zachowuje się głupio i trzeba go sprowadzić na ziemię. A może chcesz coś zasugerować szefowi. Leak może być przydatny.

Jeśli chcesz wypróbować usługę, udaj się na stronę Just Leak.

Źródło: SlashGear, TechCrunch

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  chrismaliszewski
  14
  Znakomity sposób na zdobycie bazy mailingowej do dalszej odsprzedaży i spamowania! Ja więc podziękuję! Jak będę chciał wysłać komuś anonimowo maila, to po prostu założę nową skrzynkę na GMail albo gdzieś indziej i z niej wyślę maila.
 • avatar
  zakius
  6
  Huge success. Server down.


  nono
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Co tam robi Kevin Spacey ?!
  Już widzę kolejne powiadomienia po bombach...
 • avatar
  Torwald
  0
  No jasne, bo serwisy oferujące np. 10-minutowe skrzynki mailowe to nie zapewniają anonimowości...
  Założenie normalnego konta w dowolnym, jednym z setek serwisów mailowych to też przeszkoda nie do przeskoczenia...

  Jak dla mnie to serwis "dla idiotów" albo agregator adresów mailowych i treści...
 • avatar
  Adminex
  0
  Oprócz 10mintemail o którym pisze chrismaliszewski w komentarzu powyżej są również inne tego typu skrzynki również bezpieczniejsze. Są to tzn. tymczasowe emaile:

  http://haker.edu.pl/2014/09/13/darmowy-tymczasowy-mail/

  Testowałem i nawet działa. Można też samemu taką skrzynkę sobie postawić.