Laptopy

Lenovo już dziękuje IBMowi

przeczytasz w 0 min.

Po kilku latach owocnej współpracy i korzystania z marki IBM, Lenovo postanowił zrezygnować z dalszego posługiwania się logo komputerowego giganta. Przypomnijmy, że dwa lat temu, Lenovo wykupił od firmy IBM prawa do produkcji komputerów przenośnych. W wyniku podpisanej umowy, Chińczycy mogli korzystać z amerykańskiej marki przez kilka następnych lat.

Interes był o tyle korzystny, że Lenovo uzyskał markę cieszącą się sporym zaufaniem, a IBM pozbył się działu laptopów przenosząc swe główne moce na bardziej interesujące segmenty rynku.


Jednak w perspektywie przyszłorocznej olimpiady, która odbędzie się w Pekinie, Lenovo doszedł do wniosku, że dwa ostatnie lata pozwoliły na wystarczające umocnienie się marki. Analitycy twierdzą, że chińska marka jest na tyle rozpoznawalna, ciesząca się dobrą opinią, że dalsze firmowanie produktów marką IBM mija się z celem. Biorąc pod uwagę fakt iż Lenovo jest jednym z najważniejszych sponsorów olimpiady, nie dziwi fakt że chiński producent mocno stawia na uniezależnienie się od marki IBM.

Ostatnie miesiące były wyjątkowo korzystne dla Lenovo. Firmie udało się wskoczyć na trzecie miejsce pod względem sprzedaży laptopów – wyprzedzając Acera. W drugim kwartale tego roku, Chińczykom udało się zwiększyć wyniki sprzedaży o 20% w stosunku do prognoz analityków.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login