Laptopy

Lenovo S10 już w Europie

przeczytasz w 1 min.

Długo oczekiwany netbook lenovo S10 wreszcie pojawił się na liście kilkunastu sprzedawców w Europie. Prawdopodobnie dostępny będzie w przeciągu najbliższych dwóch tygodni w 3 wersjach kolorystycznych: czerwony, czarny i biały. Cena netbooka w najtańszej wersji ma wynosić €329. Składa się na nią procesor Intel Atom 1,6GHz, 512MB pamięci operacyjnej oraz dysk SSD o pojemności 4GB, system operacyjny: Linux.

Droższa wersja wyposażona w system operacyjny Windows XP oraz 1GB pamięci operacyjnej (ze względu na zapisy licencyjne), 6-komorową baterię oraz opcjonalnie, dysk talerzowy o pojemności 160GB - cena ma wynosić €399. Jest to nieco niższa cena niż zbliżonych wydajnościowo modeli MSI Wind oraz Eee 1000H. Waga netbooka Lenovo ma oscylować w granicach 1,25kg podczas gdy w przypdku MSI oraz Asus'a wynosi odpowiednio 1,33kg oraz 1,45kg.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  deel77
  0
  Może jakiś większy test netbooków w benchmark.pl (Wind, EeePC, S10, coś od HP itd)? Byłoby bardzo fajnie.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Byłby to co najwyżej test użytkowy bo wydajność będzie wszędzie mocno zbliżona - w końcu większość obecnie dostępnych netbooków jest oparta o identyczne komponenty.
   Poza tym myślę, że na prawdziwy test netbooków jest jeszcze trochę za wcześnie. Maszyn na naszym rynku jest mało i pochodzą z zaledwie kilku "stajni". Test netbooków będzie miał sens jak pojawią się maszyny oparte o rozwiązania Via (osobiście myślę, że Nano będzie poważnym zagrożeniem dla Atoma)czy AMD (właśnie - co AMD w sprawie netbooków? Skoro opanowali już 45nm to są w stanie zrobić energooszczędną jednostkę, a z ich wbudowanym kontrolerem pamięci i niezłymi układami graficznymi...). Na razie więc ograniczyłoby się to do pojedynku Intel Atom vs Intel Atom (bo C7-M od Via nawet nie liczę - toż to technologiczny zabytek)