Drukarki i skanery

Lexmark walczy z podróbkami tonerów i atramentów - akcje policji

przeczytasz w 1 min.

We Włoszech i Turcji się udało

Firma Lexmark od kilku miesięcy poważnie walczy ze stale powiększającą się ilością podrabianych produktów. Warto dodać – z niemałym powodzeniem.

W lutym bieżącego roku włoscy policjanci przeprowadzili nalot na jeden z magazynów w okolicach Mediolanu. Odnaleziono tam wiele podrabianych produktów, w tym 40 000 "podróbek" Lexmarka. W magazynie tym przepakowywane były tonery różnych marek, które wytwarzały produkty imitujące oryginały. Podejrzany został aresztowany.

Lexmark firma drukarki printers toner logo

Kilka dni temu ponownie miejsce miała bardzo podobna sytuacja, tym razem jednak w Turcji. Jeden z tamtejszych magazynów został przeszukany przez policję, która przejęła tam ponad 1000 podrabianych produktów Lexmarka, a także wiele materiałów eksploatacyjnych innych firm. Ostatecznie jednak i ten podejrzany został aresztowany, a był on już wcześniej karany za podrabianie znaków handlowych.

Wspomniane wydarzenia w Turcji i we Włoszech pokazują, jak duża jest skala podrabiania materiałów eksploatacyjnych, naruszających znak firmowy i patenty firm, między innymi właśnie wspomnianego Lexmarka. Świadczą one też o bardzo dużej dostępności takich produktów.

Lexmark printer laser toner drukarka podróbki counterfeits

Firma Lexmark zapowiedziała także, że mimo ogromnej skali nie zamierza składać broni, ponieważ jak mówi: "prowadzi politykę 'zero tolerancji' wobec tych, którzy naruszają znak firmowy i patenty firmy", a także "prezentuje twarde stanowisko wobec osób lub firm, które próbują oszukać jej klientów".


Więcej o materiałąch eksploatacyjnych:

Źródło: Lexmark, TheRecycler

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  .Alx.
  20
  Lexmark i inni producenci niech obniżą ceny swoich produktów, a piractwo zaniknie samo !

  Przecież wiadomo, że koszty wytwarzania zawsze będą niższe przy masowej produkcji, całkowicie często zautomatyzowanej i sięgającej milionów sztuk, niż u jakiś garażowców ! Jedynie chęć niebotycznych zysków dla koncernów sprawia, że piractwo kwitnie. Tłumaczenia o ponoszonych "kosztach na badania i rozwój" można włożyć między bajki.
  Koszty, owszem są, ale nie tak duże jak nam się wmawia i w dodatku najintensywniej pracują nad wynalazkami mającymi na celu zwiększenie dochodów, np. chipy blokujące drukarkę i wymuszające wymianę tonera czy bębna po określonej ilości kopi, chociaż wydruki są w pełni akceptowalne. Doprowadzili do tego, że nawet dyskusje nad obejściem chipa są NIELEGALNE !
  Albo niech ktoś mi powie, że nie da się zrobić skutecznego sposobu do NATYCHMIASTOWEGO przerwania druku jak zamiast 1 str. pomyłkowo drukujemy cały dokument !
  ...taki sposób istnieje i owszem...
  http://demotywatory.pl/szukaj?q=zatrzyma%C4%87+drukark%C4%99
  • avatar
   romisz
   1
   to ta firma jeszcze żyje???
   • avatar
    irondick
    1
    Jakoś to zdanie się nie klei "W magazynie tym przepakowywane były tonery różnych marek, które wytwarzały produkty imitujące oryginały." Tak bez sensu. Może jednak tak: W magazynie tym przepakowywane były tonery różnych marek które imitowały oryginalne produkty.
    • avatar
     borat1979
     1
     Lexmark to jedne z najdroższych w eksploatacji drukarek. Niesamowite jest to, że ktoś to jeszcze kupuje :)
     • avatar
      Suncho
      1
      w uk przyzwoita drukarke all in one mozna kupic juz za 30 funtow natomiast tusz/cartridge + kabel usb do tej samej drukarki za 45 funtow...lol.. :]
      Pc world stosuje takie praktyki...specjalne kable usb do drukarek po 17 funtow gdzie taki sam kabel na e-bayu za funta do kupienia.
      Robia z ludzi debili i tyle....kupilem uzupelniacze i dwa lata na jednym cartridgu i tyle w temacie
      pozdro :]
      • avatar
       Konto usunięte
       -2
       Co za drogo chcą i nikt nie kupuje ich tunerów i atramentowych kartridży. A teraz usuwają podróbki dużo tańsze, co wielu ludzi kupowało i kupuje. Niech obniżą ceny swoich produktów i niech nie doją. Ja wybieram drukarki co mogę bardzo tanio napełnić zużyty tuner/ atrament.
       • avatar
        Konto usunięte
        -2
        Rozumię.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Nie za bardzo zroumiałem za Tonery Zastępcze czy jak tam kto woli można kogoś aresztować?
         • avatar
          aquadigger
          0
          walka z wiatrakami ;)