Foto

Moduł CAM Plus dla LG G5 - bardzo dobrze, ale …

przeczytasz w 1 min.

LG CAM Plus czyni smartfon LG G5 wygodnym w uchwycie i usprawnia fotografowanie. Mógłby być jednak jeszcze lepszy.

LG CAM Plus

Stoisko LG podczas MWC 2016 było znacznie mniejsze niż znajdująca się nieopodal mega budka Samsunga, ale nie oznacza to, że zabrakło na nim ciekawych pomysłów. Jednym z nich był już opisywany przez nas modul CAM Plus. Oto kilka spostrzeżeń okiem mobilnego fotografa.

LG CAM Plus to w pewnym sensie wykorzystanie, podobnie jak LensCover w Samsungu, wcześniej dostępnych rozwiązań. Mam na myśli opcjonalną tylną ściankę z gripem i dodatkowym akumulatorem, którą Nokia przygotowała dla modelu Lumia 1020.


LG CAM Plus podobnie jak inne moduły, nieznacznie wydłuża korpus LG G5

Taki grip do smartfona znacząco poprawia uchwyt podczas fotografowania, a dodatkowe fizyczne przyciski pozwalają komfortowo wyzwalać migawkę bez stukania w ekran, które potrafi negatywnie wpłynąć na ostrość obrazu. Szczególnie przy fotografowaniu z bliska.

No właśnie, fotografowaniu z bliska. LG CAM Plus dysponuje praktycznym pokrętłem na krawędzi modułu, które pozwala zmienić zoom. I tu moje pytanie. Dlaczego tylko ten jeden parametr, zresztą najmniej praktyczny bo jest to zoom cyfrowy.

Mam nadzieję, że LG dość szybko zaskoczy, że pokrętło może pełnić rolę również kółka funkcyjnego jak w zwykłym aparacie. Możliwość przypisania funkcji ręcznego ustawiania ostrości co przy makro jest bardzo pomocje, czy zmiany parametrów ekspozycji, jak czas ekspozycji czy ISO, znacznie zwiększyłaby praktyczność całego modułu.

Taka poprawa może być zrealizowana poprzez aktualizację oprogramowania, a zatem…. czekamy. Skoro Huawei od dawna potrafi przypisać przyciskom głośności opcję ręcznej regulacji ostrości, to nie jest to trudne.

Źródło: Inf. własna

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NanoXen
  4
  ten moduł powinien mieć jakiś dodatkowy lepszy obiektyw, a nie tylko przyciski i pokrętło...
  • avatar
   kropak
   1
   A miało być tak pięknie... a wyszło jak zwykle zwykła kupa i naciąganie frajerów.
   • avatar
    zakius
    1
    a to by nie mogli po prostu całego urządzenia zrobić grubszego? i przy okazji więcej miejsca na baterię, obiektyw, chłodzenie SoC? ale nie, lepiej patologicznie odchudzać, a później dokładać jakiś uchwyt...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Zawsze coś ale moduł Hi-Fi prezentuje się znacznie lepiej.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      swoją drogą dlaczego w moduł nie wbudowano dodatkowej i wydajniejszej lampy błyskowej niz ta wbudowana w telefon tez by sie przydała a nie ma