Systemy operacyjne

LG G5 otrzymał aktualizację do Androida 8.0 Oreo

przeczytasz w 1 min.

LG G5 to smartfon mający już swoje lata, ale producent o nim nie zapomina. Aktualizacja pojawia się systematycznie w kolejnych regionach. Najważniejsze są dla nas głosy, iż dotarła już do Polski.

Korzystacie jeszcze z LG G5? Wprawdzie nie jest to najwyżej oceniany z topowych smartfonów tego producenta, ale cieszy się całkiem długim wsparciem. Przynajmniej jak na rynkowe standardy. Właśnie otrzymał aktualizację do Androida 8.0 Oreo.

Nie jest to zaskoczeniem. Taki obrót spraw zapowiedziano chwilę po tym jak LG wyodrębniło w swoich strukturach Software Upgrade Center. Wprawdzie na udostepnienie aktualizacji trzeba było trochę poczekać (tylko w Korei Południowej pojawiła się ona kilka tygodni temu), ale warto dodać, że LG G5 to smartfon z kwietnia 2016 roku, który debiutował mając na pokładzie system Android 6.0.1 Marshmallow.

Aktualizacja pojawia się systematycznie w kolejnych regionach. Najważniejsze są dla nas głosy, iż dotarła już do Polski. Paczka zawiera poprawki bezpieczeństwa Google z 1 września. Aktualizacja przeznaczona jest dla egzemplarzy z wolnej sprzedaży oraz od operatorów (tu mogą pojawić się pewne opóźnienia).

Trudno przypuszczać, aby LG G5 doczekał się jeszcze chociażby jednej aktualizacji. Z racji swojego wieku smartfon dokończy „żywota” właśnie pod kontrolą Androida 8.0 Oreo.

Źródło: phonearena

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HardCorak
  2
  Oj łaskawe LG. Dali G5 aktualizacje od tylko 2 numerki i koniec. Tak długo spali z tym 8.0 na ten model że już 9.0 wyszedł.

  Dodatkowo wcześniejszy G4 flagowiec olali i potraktowali jak budżetowca dali tylko z 5.1 do 6...
  • avatar
   Radical
   0
   LG to są naprawdę miszcze i dają upgrejdy do przestarzałych już systemów. Oni tam pewnie u siebie robią updejty z windowsa 95 na 98 w tym momencie :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    ja żałuje że przeszedłem na OREO na LG G6... teraz za każdym razem mnie pyta czy na pewno chce włączyć transmisje danych (że mogą naliczać opłaty) i to samo gdy chce ją wyłączyć strasznie mnie to irytuje a nie widziałem opcji żeby tej informacji nie pokazywało innym gów***nym problemem jest to że co 72h muszę wpisać knock code jak próbuje odciskiem odblokować tel. (jest informacja że mineło 72h od ostatniego wpisywania kodu i trzeba to zrobić po kiego grzyba jak to ja próbuje odblokować MOIM odciskiem palca)
    • avatar
     sire1985
     0
     no to pewnie brandowani tej jakże niezbędnej aktualizacji nie zobaczą, zanim im Lg-ki popadają :>
     • avatar
      bandan
      0
      Ciekawe kiedy G4 dostanie jakiegoś update. Chyba już nigdy. Tak się uśmierca dobre telefony.