Smartfony

Korzystasz z LG G6? Na Androida 8.0 Oreo trzeba będzie jeszcze poczekać

przeczytasz w 1 min.

Android 8.0 Oreo pojawi się na LG G6, ale najprawdopodobniej dopiero w drugim kwartale tego roku. Producent cały czas pracuje na aktualizacją i jak widać nie idzie mu to najlepiej.

Kwestia aktualizacji Androida wywołuje u wielu użytkowników negatywne emocje. Trudno się jednak temu dziwić, skoro producenci smartfonów decydują się przygotowywać aktualizacje niemal wyłącznie dla topowych modeli, a dodatkowo idzie im to bardzo powolnie. Tym razem potwierdza to LG.

Koreański producent już jakiś czas temu zapowiedział, iż LG G6 doczeka się Androida 8.0 Oreo. Sugerowano, że wdrażanie aktualizacji rozpocznie się w lutym, ale wedle najnowszych doniesień trzeba będzie poczekać zdecydowanie dłużej.

Specyfikacja LG G6 różni się nieco w zależności od rynków docelowych. Inne mają być też terminy wydawania aktualizacji. W Azji zadebiutować powinna ona najwcześniej, ale mieszkańcy USA i Europy czekać będą dłużej. W tych regionach Android 8.0 Oreo dla LG G6 pojawić ma się dopiero w drugim kwartale tego roku. Niejako potwierdza to włoski oddział producenta, który nieśmiało wspomina o wydaniu aktualizacji przed końcem pierwszej połowy tego roku, ale nie podaje jakichkolwiek bliższych terminów.

LG G6

Jeśli korzystacie z LG G6 możecie zatem nastawiać się nawet na kwiecień, maj. Chociaż chcielibyśmy, aby ostatecznie oczekiwanie trwało krócej.

Źródło: phonearena

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AkaRyupl
  0
  Tradycja u LG. Miałem G4 - do teraz nie ma aktualizacji do Nougata, a poprawki bezpieczeństwa ostatnie były w 2016 roku (sierpień). Telefon nie brandowany. W skrócie po prostu tragedia...
  • avatar
   porterneon
   0
   Skonczy sie jak z aktualizacja G4 do v7. Aktualizacje dostali tylko w Korei. Mialem kupic G6 ale przez polityke aktualizacji wybiore OnePLus 5T
   • avatar
    serwer88
    0
    Brawo dla genialnego systemu aktualizacji google
    • avatar
     lysycoprobo
     0
     i po co czekacie na te oreo ?? wprowadzi to coś nowego ? wątpię ale jeśli się mylę to niech ktoś mi ktoś poda jakieś interesujące zmiany a nie drobne poprawki
     • avatar
      Dudi4Fr
      0
      Czyli u LG jak zawsze, chcesz update licz na XDA.