Telewizory

Głośniki Harman Kardon w nowych telewizorach LG OLED i Ultra HD

przeczytasz w 1 min.

A nawet całe systemy audio.

LG ULTRA Surround

Dźwięk w telewizorze odgrywa istotną rolę. Niestety niejednokrotnie producenci zdają się o tym zapominać, czego wynikiem jest późniejsza konieczność dokupywania osobnych zestawów głośnikowych. Wygląda jednak na to, że firma LG zdecyduje się na nieco inne podejście. Oficjalnie ogłosiła bowiem nawiązanie współpracy z grupą Harman Kardon, która przygotuje systemy audio do nowych telewizorów tego producenta.

Współpraca firm LG i Harman Kardon zaowocuje powstaniem systemów audio z wbudowanymi technologiami wiernej reprodukcji dźwięku. Rozwiązanie ULTRA Surround zapewniać ma dobrze odwzorowany, głęboki i przestrzenny dźwięk. Głośniki mają dzięki tej technologii mają dystrybuować dźwięk w wielu kierunkach i odpowiednio dostosowywać dźwięki tła i te z pierwszego planu. – „Na przykład w scenie z ulewnym deszczem widzowie poczują się tak, jakby krople spadały wokół nich, ale wciąż idealnie będą słyszeli dialogi” – zapowiada LG.

Technologia ULTRA Surround i systemy Harman Kardon pojawią się w dwóch najnowszych telewizorach LG z ekranami typu OLED oraz pięciu modelach cechujących się wyświetlaniem obrazu o rozdzielczości Ultra HD. Nowe rozwiązania audio trafią zatem najpierw do urządzeń z wyższej półki.

„Prawie każde niezwykłe doświadczenie rozrywkowe łączy w sobie potężny element dźwiękowy ze spektakularnymi efektami wizualnymi” – powiedział In-kyu Lee, starszy wiceprezes LG Electronics. – „Aby pomóc w ekscytowaniu i poruszaniu widzów firmy Harman Kardon i LG wspólnie opracowały wyjątkowo mocny system audio, który jest w stanie uzupełnić naszą doskonałą jakość obrazu i mieści się w smukłych ramkach naszych telewizorów klasy Premium”.

Źródło: LG

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Cóż za marketingowy bełkot.

  Rozumie takie technologie w tańszych modelach, bo ktoś może nie mieć pieniędzy na dobry sprzęt audio - a chciałby usłyszeć odrobinę lepszej jakości pierdzenie mikroskopijnych głośników w plastikowej, płaskiej obudowie.

  Jednak jeśli ktoś wywala tyle kasy na sprzęt klasy premium, to raczej nie będzie kaleczyć uszu wbudowanym zestawem audio, tylko podłączy to pod równie drogie, dobrej klasy kino domowe.

  PS: zauważyłem drobne błędy w (sponsorowanym) artykule :)
  • avatar
   Clover
   0
   Fajnie, fajnie ale dla mnie to są i tak tylko głośniki tymczasowe dopóki nie zakupię kolumn :P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jakby pokazali realne głośniki montowane w tych tv to dopiero byłoby śmiechu...
    • avatar
     Diego_90
     0
     Głośniki montowane w TV to zawsze będzie "kicha" ;/ taka a nie inna budowa obudów to wymusza niestety. Taki jest rynek, klienci chcą cienkich i niewielkich obudów to je dostają.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Głośniki we wspołczesnych tv czy monitorach i tak grają nieco lepiej niż na to wygląda za sprawą tuneli rezonansowych z tworzyw sztucznych, któe nieco wzmacniają bas i dynamike. Zresztą to samo w laptopach.
      • avatar
       JAZ99
       0
       Płaskie, bezramkowe telewizory emitują dźwięk z tylnych głośników, który odbity od ściany dociera do widza. I gdzie jest problem?

       U sąsiada za ścianą w bloku lub w sypialni rodziców, gdy dźwięk odbijany od ściany, właśnie tą ścianą dociera do innych pomieszczeń lub mieszkań sąsiadów. Do tego jeszcze dochodzi efekt wzmocnienia jeśli jest to telewizor wiszący na uchwycie ściennym. Niby to problem sąsiada nie nasz, ale gdy to TY jesteś sąsiadem wideo maniaka?

       Porządna listwa pod telewizorem emitująca dźwięk do przodu zmniejsza ten problem (plus osobny subwoofer). Jeśli ma jeszcze połączenie BT, J45 i Wi-Fi z otoczeniem, to przejmie wiele funkcji wieży stereo, radia internetowego i odtwarzacza muzyki z ze smartphona, laptopa lub NAS.

       Jeśli masz porządne stereo, to dokupujesz tylko np. rDAC i masz XXI wiek audio. ;)