RTV

LG i największy wyświetlacz OLED na świecie

przeczytasz w 1 min.

140 zakrzywionych, 55-calowych paneli OLED daje łącznie obraz o wymiarach 8 x 13 metrów. Wygląda świetnie.

LG OLED lotnisko

We wrześniu pisaliśmy, że LG stawia na OLED, prezentując ostatnie osiągnięcia tego producenta i przedstawiając jego plany na przyszłość, w których centralne miejsce zajmuje właśnie ta technologia matryc. Aby przybliżyć jej zalety użytkownikom firma LG dynamicznie rozszerza dostępność telewizorów tego typu (w październiku nowe urządzenia wprowadzone zostały także do Polski) oraz drastycznie zmniejsza ich ceny, dzięki czemu coraz więcej osób może sobie pozwolić na ich zakup. To wszystko jednak nie wystarczy, aby ludzie ot tak pokochali OLED-y. Konieczna jest odpowiednia promocja i LG doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

LG OLED lotnisko 1

Pod dachem głównego terminalu Międzynarodowego portu lotniczego w Incheon (Korea Południowa) zawisły dwa największe na świecie wyświetlacze OLED, przy których projekcie współpracowało francuskie biuro architektoniczne Wilmotte & Associés. Na każdy taki wyświetlacz składa się 140 zakrzywionych paneli OLED o przekątnej 55 cali – łącznie daje to obraz o wymiarach 8 x 13 metrów (to jak wielkość trzech dużych kontenerów transportowych). Smukłe i lekkie konstrukcje (jak na OLED przystało) służą do demonstrowania możliwości tej technologii.

LG OLED lotnisko 2

„Wyświetlacze OLED stanowią doskonałe dopełnienie zaawansowanej infrastruktury technicznej, z której słynie nasz port lotniczy. Od zawsze staramy się prezentować milionom podróżnych korzystających z naszego lotniska nowoczesne technologie rodem z Korei. OLED jest tego najlepszym przykładem” –  powiedział Park Wan-su, dyrektor generalny lotniska.  Ro Se-Yong, wiceprezes LG Electronics dodał: „Największy na świecie wyświetlacz OLED to niewątpliwy powód do dumy, jednak jeszcze bardziej cieszy nas to, że możemy go pokazać podróżnym z całego świata. Słowa nie są w stanie opisać zalet technologii OLED, to po prostu trzeba zobaczyć”.

LG OLED lotnisko 3

Źródło: LG

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tchorg
  23
  Pod hasłem największy wyświetlacz myślałem że zrobili jakiegoś oleda 200cali w 8 k a to to jest tylko kupa monitorów połączona w całość, nic nadzwyczajnego.
  Bardziej nadzwyczajna jest maszyna która to wszystko ciągnie
  • avatar
   Streck
   8
   Ja jestem ciekaw do jakiej maszyny jest to podłączone, tak jak do jakiego komputera są podłączone monitory w tle w tvn24.
   • avatar
    Dudzio993
    2
    Przypomina mi ogromnego smart watcha :)
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Ciężko z pojedynczych zdjęć wnioskować, ale jakieś problemy chyba są. Drugi od lewej, trzeci od góry - na dwóch zdjęciach ich obraz nie łączy się z sąsiadami. Brak też ciągłości na czwartym od góry, między drugim a trzecim od prawej.
     Nie mniej ciekawe przedsięwzięcie.
     • avatar
      hideo
      0
      robi wrażenie :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       mam taki w chacie