LG i Samsung kończą z napędami combo

przeczytasz w 0 min.

Mowa tu o urządzeniach, które jeszcze tak dawno miały zawojować rynek dzięki możliwości odtwarzania formatów Blu-ray i HD-DVD. Jak skończył się pojedynek między wspomnianymi formatami chyba wszyscy wiedzą. Ostateczny kres HD-DVD nie był jednak tak oczywisty jak by się mogło wydawać. Możliwość kupna napędów, które odczytają oba nośniki mógł nieco przedłużyć zgon HD-DVD.

Jednak po kilku miesiącach od momentu gdy zwycięzcą okazał się Blu-ray, dwaj ważni producenci – Samsung i LG – podjęli decyzje o zaprzestaniu produkcji rozwiązań HD combo – np. Samsung BD-UP5000 czy LG BH-100. Gdy nie wiadomo do końca o co chodzi, to zapewne mowa o pieniądzach. Nie inaczej jest w tym przypadku. Decyzje szefostwa LG i Samsunga spowodowane są chęcią zaoszczędzenia tam gdzie to możliwe. Skoro w przyszłości to Blu-ray będzie nośnikiem numer jeden, to wizja dalszego wspierania HD-DVD po prostu nie ma sensu. Zwłaszcza gdy można na tym zaoszczędzić.


Już teraz wiadomo, że LG szykuje nowe modele odtwarzaczy Blu-ray. Ponoć producent zaprezentuje je w trakcie imprezy IFA, które odbędą się na przełomie sierpnia i września w Berlinie.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login