LG i Samsung kończą z napędami combo

przeczytasz w 0 min.

Mowa tu o urządzeniach, które jeszcze tak dawno miały zawojować rynek dzięki możliwości odtwarzania formatów Blu-ray i HD-DVD. Jak skończył się pojedynek między wspomnianymi formatami chyba wszyscy wiedzą. Ostateczny kres HD-DVD nie był jednak tak oczywisty jak by się mogło wydawać. Możliwość kupna napędów, które odczytają oba nośniki mógł nieco przedłużyć zgon HD-DVD.

Jednak po kilku miesiącach od momentu gdy zwycięzcą okazał się Blu-ray, dwaj ważni producenci – Samsung i LG – podjęli decyzje o zaprzestaniu produkcji rozwiązań HD combo – np. Samsung BD-UP5000 czy LG BH-100. Gdy nie wiadomo do końca o co chodzi, to zapewne mowa o pieniądzach. Nie inaczej jest w tym przypadku. Decyzje szefostwa LG i Samsunga spowodowane są chęcią zaoszczędzenia tam gdzie to możliwe. Skoro w przyszłości to Blu-ray będzie nośnikiem numer jeden, to wizja dalszego wspierania HD-DVD po prostu nie ma sensu. Zwłaszcza gdy można na tym zaoszczędzić.

Już teraz wiadomo, że LG szykuje nowe modele odtwarzaczy Blu-ray. Ponoć producent zaprezentuje je w trakcie imprezy IFA, które odbędą się na przełomie sierpnia i września w Berlinie.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!