Telewizory

LG inwestuje kolejne miliardy w produkcję OLED

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

2,5 miliarda dolarów – tyle firma LG Display zainwestuje w kolejną linię produkcyjną OLED, która pomóc ma południowokoreańskiemu gigantowi w umocnieniu się na pozycji lidera tej technologii.

Choć telewizory OLED wciąż nie cieszą się tak dużą popularnością jak LCD, to znajdują jednak uznanie w oczach klientów. Chwalone są przede wszystkim za żywe kolory, które nie zmieniają się pod kątem czy też głęboką czerń i nieskończony kontrast. Wraz z malejącymi cenami, rośnie na nie popyt, a LG Display chce na niego właściwie odpowiedzieć.

Właśnie dlatego azjatycki gigant zapowiedział rozbudowę infrastruktury produkcyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem paneli OLED o przekątnej 65 cali i większych. Inwestycja na poziomie 2,5 miliarda dolarów pozwoli od pierwszej połowy 2022 roku produkować w Paju (w Korei) 30 000 arkuszy miesięcznie, a rok później liczba ta ma być większa o 15 000.

LG OLED TV

Oprócz tworzenia dużych, klasycznych paneli OLED firma LG Display zamierza także rozwijać swoje nietypowe koncepcje, takie jak (supersmukły i mocowany magnetycznie) Wallpaper czy Crystal Sound (ze zintegrowanym systemem audio), a także wyświetlacze dwustronne, przezroczyste i zwijane. W planach jest też produkcja telewizorów OLED o mniejszych przekątnych.

„W oparciu o zwiększoną produkcję i efektywność kosztów nowej linii OLED Gen 10.5, LG Display będzie poszukiwać nowych zastosowań i rynków dla technologii organicznej, jednocześnie rozszerzając istniejący rynek telewizorów OLED i wzmacniając tym samym wiodącą pozycję w branży wyświetlaczy”, jak czytamy w oficjalnej notce prasowej.

Źródło: LG

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gregory7
  Osobiście żaden problem z wypaleniem diod w oled mnie nie dotyczy (oby tak dalej) mam już ponad 4 lata i jest bardzo zadowolony Nie zamienił bym na żaden inny tv. Gry z konsoli, You tube, Netflix I filmy 4K HDR z blu-ray wyglądają obłędnie i jak coś mi się wypali to wiecie co? kupię nowy oled tv!
  2
 • avatar
  challey
  Jakby się tylko jeszcze nie wypalały, to byłyby wyświetlacze idealne.
  1
 • avatar
  saha8
  Hmm "klasycznych paneli OLED" brzmi jakby każdy miał OLED od kilkunastu lat.
  Mam tylko nadzieje że technologia OLED pójdzie do przodu i zlikwidują problem wypalania inaczej taka inwestycja w niedoskonałą technologie może być zgubna, szczególnie gdy w międzyczasie zostanie wymyślone coś innego.
  1
 • avatar
  Chiny_X
  Czy dalej dioda koloru niebieskiego w tych panelech wypala się po 5-ciu latach?
 • avatar
  m4tekt
  I dobrze. Sam planuje kupić oleda gdy tylko mój Samsung wyzionie ducha.
 • avatar
  Satoru
  Gdyby nie duże ryzyko wypalenia i nie konieczność obchodzenia się jak z jajkiem z tym związana to już bym kupił a tak to czekam aż coś ciekawszego się pojawi :)