Smartfony

LG ma opóźnić premierę nowego topowego smartfona

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że następca LG G6 nie zostanie zaprezentowany na MWC 2018. Co więcej, wcale nie musi pojawić się pod nazwą LG G7.

Zeszłoroczne smartfony LG z najwyższej półki okazały się propozycjami bardzo udanymi. Mimo tego wyniki sprzedaży na nikim wrażenia nie zrobiły, w związku z czym producent szukać musi kolejnych pomysłów na zwiększenie zainteresowania użytkowników. Wygląda na to, że jeden już znalazł.

I trzeba określać go mianem dość nietypowego. Zanosi się bowiem na to, że premiera LG G7 (chociaż nazwa może ostatecznie być inna) zostanie opóźniona. Doskonale wiemy o tym, iż producenci zazwyczaj przyspieszają debiuty nowych modeli, LG ma szansę wyłamać się z tego trendu.

Wedle koreańskich źródeł, a konkretnie tamtejszych operatorów, następca LG G6 zostanie zaprezentowany nie na MWC 2018, ale w marcu, a do sklepów trafi dopiero w drugiej połowie kwietnia.

LG G7 render

Powodem takiej decyzji ma być przede wszystkim chęć zastosowania najlepszego z możliwych procesorów, czyli Qualcomm Snapdragon 845. Być może niektórzy pamiętają, iż LG G6 wyposażony został w Qualcomm Snapdragon 821 i nie każdemu się to podobało (przegrywał z modelami napędzanymi przez Qualcomm Snapdragon 835).

Jeśli chodzi natomiast o możliwą zmianę nazewnictwa, zasugerował to nowy szef działu mobilnego LG, Hwang Jeong-hwan. Opcji jest podobno kilka, ale najbardziej prawdopodobna wydaje się ta z pozostawieniem oznaczenia G i dodaniem do niego nie jednej, ale dwóch cyfr.

Źródło: theinvestor, TechCrunch

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  QBOSS82
  3
  Jak zejdą na ziemie z ceną najnowszych modeli to nie będą musieli się później zastanawiać jak polepszyć wyniki sprzedaży - to co teraz się dzieje w tej branży z cenami ,przechodzi ludzkie pojęcie ...
  • avatar
   Fiona
   0
   Na świecie nie ma tylu cwaniaków żeby wydoić wszystkich chętnych frajerów......

   Cytat z pewnego mądrego człeka ;)