Ciekawostki

LG na targach IFA 2017 - co oprócz LG V30

przeczytasz w 3 min.

Premiera LG V30 przyćmiła inne zaprezentowane na IFA 2017 sprzęty, ale warto przyjrzeć się bliżej, co miał do zaoferowania koreański producent.

Od samego początku widać, na co LG postawiło największy nacisk na tegorocznej edycji targów IFA 2017. To oczywiście najnowszy flagowiec LG V30, który z miejsca dołączył do grona najlepszych i najładniejszych smartfonów na rynku. Nasze pierwsze wrażenia możecie sprawdzić tutaj.

LG V30

Tutaj dodam tylko, że nowy smartfon wyróżnia się nie tylko bardzo atrakcyjną stylistyką, ale przede wszystkim możliwościami fotograficznymi, które czynią go solidnym kandydatem do aktualnie najlepszego w tym aspekcie smartfona. Oczywiście zweryfikujemy to w trakcie testów.

Oprócz smartfona, kluczowym elementem oferty LG są telewizory OLED. Nic zresztą dziwnego, skoro koreański producent jest zdecydowanym liderem tego segmentu rynku na świecie. Aby to podkreślić pokazano m.in. telewizor, który jest nie tylko super cienki, ale także...elastyczny.

LG TV

Po jego zamontowaniu na ścianie, prezentuje się niczym obraz. Jego cena też zresztą jest zbliżona do niejednego dzieła sztuki. Jakość obrazu jaki on oferuje, robiła naprawdę wielkie wrażenie, zwłaszcza, że zaaranżowano do tego specjalną salkę, na ścianach której wyświetlana była efektowna prezentacja.

LG soundbar Dolby Atmos

Tuż obok pokazano nowy soundbar obsługujący technologię Dolby Atmos, który wydaje się idealnym uzupełnieniem wystawionego telewizora. Mimo swoich rozmiarów, wyraźnie słychać przestrzenność dźwięku oraz jego szczegółowość. LG pokazało kilka modeli soundbarów, m.in. wersja składająca się z dwóch oddzielnych elementów, które w zależności od ustawienia mogą służyć jako klasyczna "grajbelka", można ją także ustawić w osobnych pomieszczeniach tworząc system audio do mieszkania.

LG Technicolor

O jakości obrazu oferowanego przez telewizory OLED od LG świadczy m.in. współpraca z Technicolor, dzięki której generowany obraz wiernie oddaje wizję twórców z branży filmowej.

LG Nano Cell Display

Sporą część stoiska zajmowały także telewizory wykorzystujące technologię Nano Cell. Oferuje on wysoką jakość obrazu niezależnie od kąta pod jakim patrzymy na ekran.

LG monitory IFA 2017

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także monitory skierowane dla graczy. Można było przetestować zarówno modele odznaczające się błyskawicznym czasem reakcji, monitory ultrapanoramiczne, zakrzywione oraz wyróżniające się rozdzielczością UltraHD.

LG projektory IFA 2017

To oczywiście nie wszystko. Osobną ekspozycję poświęcono projektorom, wśród których znalazły się zarówno niewielkie, przenośne modele, jak i profesjonalne urządzenia do zastosowań biznesowych.

lewitujący głośnik LG

Jako ciekawostkę można też potraktować to maleństwo. Jest to lewitujący głośnik, który z pewnością mógłby stać się efektowną ozdobą nowoczesnego salonu. Szkoda tylko, że na razie nie jest planowana jego sprzedaż w Polsce.

Aby jakoś to przeboleć, warto zanurzyć się na chwilę w wirtualnej rzeczywistości...

gogle LG VR

Mocnym punktem ekspozycji LG były jak zawsze urządzenia małego i dużego AGD. Tutaj widać m.in. oszyszczacze powietrza. Biorąc pod uwagę jak mocno temat smogu pojawiał się podczas ostatniej zimy, to może być nowy hit sprzedażowy.

LG Art Cool

Jeśli mowa o czyszczeniu, to LG pokazało pokaźną liczbę odkurzaczy. Klasyczne, bezprzewodowe, autonomiczne i przemysłowe, które już wykorzystywane są m.in. na lotniskach.

LG Cord Zero

To z kolei zmywarka LG Steam, odznaczająca się wyjątkowo niskim zużyciem wody, dzięki efektywnemu wykorzystaniu pary wodnej. Normalnie pewnie nie zainteresowałbym się tym akurat urządzeniem, ale ponieważ sam ostatnio wybierałem zmywarkę, to ten model wpadł mi w oko :)

LG SteamClean

Ponownie pokazano także pralki TwinWash, czyli urządzenia składające się z dwóch autonomicznych bębnów, w których można prać jednocześnie dwa zestawy ubrań np. kolorowe i delikatne. Pralki te trafią wkrótce na rynek.

LG TwinWash

Nowością był LG Styler, dzięki któremu można odświeżyć ubrania, które są czyste, ale przez to, że długo znajdowały się w szafie, niekoniecznie chcielibyśmy ubrać. Styler za pomocą pary wodnej szybko rozwiąże ten problem usuwając nieprzyjemny zapach, a nawet zagniecenia. Bardzo ciekawe rozwiązanie.

LG Styler

Gwiazdą stoiska pozostaje jednak LG V30 :)

LG V30

Sprawdź, co jeszcze ciekawego zaprezentowano na IFA 2017 w naszej specjalnej strefie.

 

Zdjęcia własne

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stach122
  0
  Postawiłbym sobie taki cienki monitor/telewizor ale pewnie cena jest obalająca ;)
  • avatar
   DeltaWorld
   0
   "są telefony OLED" ;)