Telewizory

LG przedstawia telewizory Super UHD na rok 2016

przeczytasz w 1 min.

Wszystkie dokonania LG w zakresie telewizorów IPS TV zamknięte w niezwykle smukłych obudowach.

LG Super UHD 2016

Zaraz przed oficjalnym startem targów CES 2016 firma LG przedstawiła tegoroczną ofertę telewizorów Super UHD. 

Telewizory LG Super UHD na rok 2016 to przede wszystkim rozdzielczość 4K Ultra HD (3840 x 2160 pikseli), obsługa HDR (dynamiczna regulacja zakresu tonalnego), zaawansowane technologie poprawy jakości obrazu i dźwięku, wydajne procesory oraz nowy, bardziej intuicyjny system Smart TV oparty na webOS 3.0. To wszystko zamknięte zostało zaś w bardzo smukłych obudowach.

Modele z linii UH9500 i UH9550 zostały wyposażone w „najbardziej zaawansowane wyświetlacze IPS”, a jakość obrazu dodatkowo poprawiana jest przez technologie True Black Panel (minimalizacja odbić na powierzchni ekranu) oraz Contrast Maximizer (większa głębia i wyższy współczynnik kontrastu). Dzięki 10-bitowym panelom, rozdzielczości Ultra HD, zgodności z BT.2020 i obsłudze HDR telewizory te mają oferować obraz zgodny z intencją twórców. Całości w UH9500 dopełniają natomiast głośniki stworzone przez Harman/Kardon oraz smukła, bo mająca zaledwie 6,6 mm grubości konstrukcja.

LG Super UHD UH9500

Na tegoroczną linię telewizorów LG Super UHD złożą się jeszcze serie UH8500, UH8550 i UH7700. Różnice nie zostały jednak do końca wyjaśnione. Wiemy jedynie, że wszystkie modele będą miały panele IPS z True Black Panel i Contrast Maximizer oraz będą obsługiwały HDR. Producent zapowiedział również, że zakres przekątnych dla modeli Super UHD TV to 49 – 86". 

Źródło: LG, Digital Trends, TechRadar

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piccardo
  5
  W nosie mam 4k tym bardziej 4k bez OLED.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Pewnie bym zmienił telewizor, gdyby zaczęli z powrotem produkować takie o grubości 10cm z pełnowymiarowymi kondensatorami i radiatorami zdolnymi rozproszyć wytwarzane ciepło.
   • avatar
    AndreoKomp
    3
    "zaawansowane technologie poprawy jakości obrazu i dźwięku" Haha :D
    Tą są technologie próbujące zatuszować wady TV LCD, prawie zawsze z marnym skutkiem. Tak powinny być określane. Nie po to wydaje się miliony dolarów na stworzenie filmu, żeby TV coś tam poprawiał :D. LCD już dawno powinno zginąć śmiercią naturalną zwalniając sklepowe półki na TV OLED.
    Ludzie przestańcie wreszcie kupować ten szajs, bo nigdy nie doczekamy się TV OLED.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     ciekawe jak z trwałością tych TV. czy one nadal są przewidziane na 3 lata użytku domowego a potem się psują, tj. rok po gwarancji???? no i znowu karmią publikę LCD-kową tandetą. gdzie oledy???
     • avatar
      bodziokrak
      -1
      Producent który będzie produkował tylko topowe telefony, tylko topowe auta itp już może zwijać interes, komuś wystarczy wysłużony golf, a ktoś inny do czegoś takiego nie wsiądzie, tak już jest i będzie i nic tego nie zmieni. Nad tymi oledami, to też proszę się wstrzymać z tymi oh ah, czemu lg na lcd-ki daje gwarancje na martwe piksele a na oled już nie?
      • avatar
       poncjusz
       -2
       Czekam na testy czy warto już kupować te 4k do gier i szybkich obrazów.