Telewizory

Znamy ceny flagowych telewizorów LG na rok 2014

przeczytasz w 1 min.

Gigant oraz zakrzywiony i płaski OLED.

LG 105 TV

Firma LG przywiozła na tegoroczne targi Consumer Electronic Show (CES 2014) bardzo szeroką gamę telewizorów. Wśród nich – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – znalazło się kilka modeli wykorzystujących panele typu OLED. 

Zacznijmy jednak od innego, mianowicie tego największego. Został on wyposażony w 105-calowy, zakrzywiony wyświetlacz LCD o rozdzielczości Ultra HD i kinowym formacie – 5120 x 2160 pikseli. Producent ujawnił, że chętni będą musieli odłożyć na niego około 70 tysięcy dolarów.

Jeśli zastanawiacie się natomiast nad nowym telewizorem typu OLED, firma LG przygotowała 77-calowy, także zakrzywiony model, który dodatkowo charakteryzować ma się obecnością najnowszych technologii poprawiających jakość wyświetlanego obrazu. Niestety tutaj także sporo trzeba zapłacić – sugerowana cena detaliczna telewizora to 30 tysięcy dolarów.

Na koniec został 55-calowy model LG EA8800. Tutaj również zdecydowano się na zastosowanie panelu typu OLED, jednak tym razem – płaskiego. Jego sugerowana cena jest znacznie bardziej przystępna, choć wciąż nie tak niska, jak moglibyśmy sobie tego życzyć. Mowa o 9 tysiącach dolarów.

Ceny kolejnych modeli powinny pojawić się już wkrótce.

Źródło: LG, TrustedReviews

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Gdyby Roman Abramowicz był tak głupi, żeby wydawać na sprzęt który się nie zwróci 100 tysięcy dolarów, to by nie był Abramowiczem!

  Tyle pieniędzy, można to zainwestować... choćby w głupi ciągnik rolniczy.

  To już lepiej samochód luksusowy kupić, to przynajmniej prestiż, albo uzbierać więcej i łódź kupić.
  A z takim telewizorem ? Zaprosisz inwestorów czy tam innych partnerów biznesowych i im M jak Miłość puścisz?
  • avatar
   AndreoKomp
   1
   Z takimi cenami to można te TV potraktować jako ciekawostka technologiczna. Tutaj nawet nie ma mowy o zastanawianiu się czy warto nabyć taki TV. Kupią je tylko Ci, co nie wiedzą co z pieniędzmi zrobić, bo reszta, nawet Ci zamożni, będą mieli gdzieś te TV, ponieważ lepsza jakość obrazu i funkcjonalność jest kompletnie nie adekwatna do ceny. Osobiście czekam na TV o proporcjach 21:9, wielkości ok. 65" typu oczywiście LCD 1080p z matową lub chociaż półmatową powłoką w przystępnych cenach. Tylko taki TV jak wyda jakaś firma, może liczyć na pieniądze ode mnie.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    70 tysięcy euro (bo pewnie tyle będzie u nas kosztować), czyli jakieś 300 tysięcy.

    Nie no, brawo... wydawać równowartość mieszkania na sprzęt, który za dwa lata będzie kosztował poniżej stu tysięcy, a za jakieś pięć będzie totalnym przeżytkiem i starocią.

    Rozsądni bogaci ludzie tego nie kupią, bo oni nie doszli do pieniędzy wydając kasę na niepotrzebne rzeczy. Warren Buffet raczej tego nie kupi, on nawet smartfona nie ma ;)

    Oczywiście Roman Abramowicz i Nowi Ruscy kupią sobie z pięć :D
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     tysiąc pięćset sto dziewięćset... po co komu takie ceny? kto to kupuje i po co?
     • avatar
      TruGeek
      0
      [email protected] Kupują Ci co mają pieniądze zapewne . Tylko pytanie jak coś takiego wnieść do domu ? Gdy telewizory zaczną się w takim tempie rozrastać niedługo branża budowlana będzie musiała się zainteresować tym faktem , że trzeba będzie robić większe otwory na drzwi ;)
      • avatar
       TruGeek
       0
       [email protected] Dlatego napisałem , że gdy będą dalej rosnąć w takim tempie ;). A z kolei nie wiem o jakich ty salonach mówisz , że Ci 50' nie wystarcza :P Tu jest Polska i jak ktoś ma 50' to bogaty panie bogaty... Nie wiem jak ty ale ja kupiłem do swojego dość małego "blokowego" pokoju samsunga 40' w pokoju do "do gier i pracy" i gdzieś w głębszych myślach żałuję , że nie kupiłem 32' ;)