Oprogramowanie

Milion pobrań pakietu LibreOffice 6.0

przeczytasz w 1 min.

„Darmowy Office” od The Document Foundation cieszy się niemałym zainteresowaniem. Wystarczyły nieco ponad dwa tygodnie, żeby instalator pakietu biurowego LibreOffice w wersji 6.0 został pobrany ponad milion razy.

Na przełomie stycznia i lutego światło dzienne ujrzał LibreOffice 6.0 – najnowszy darmowy pakiet biurowy, który z wydania na wydanie działa coraz lepiej i na coraz więcej pozwala. Odpowiedzialna za jego rozwój ekipa The Document Foundation ogłosiła, że program nie cierpi na brak zainteresowania.

W ciągu nieco ponad dwóch tygodni licznik pobrań instalatora LibreOffice w wersji 6.0 dobił do bariery 1 miliona. Oczywiście nie oznacza to, że tyle samo osób zainstalowało program, a tym bardziej że tylu użytkowników faktycznie regularnie z niego korzysta. Mimo to jest to liczba pokazująca, że ludzie są zainteresowani „darmowym Office’em”, a LibreOffice rzeczywiście ma szanse, by być sensowną alternatywą dla pakietu Microsoftu.

Autorzy nie kryją radości z osiągniętego wyniku i zwracają uwagę na to, że półtora tygodnia temu ukazała się wersja 6.0.1 z poprawkami wykrytych błędów. – „Doświadczyliśmy bardzo pozytywnego odzewu na temat nowych funkcji i usprawnień. Będziemy rozwijać program z wydaniami 6.0.2, 6.0.3 i kolejnymi wersjami nadchodzącymi w najbliższych miesiącach” – powiedział Mike Saunders z The Document Foundation w rozmowie z serwisem Softpedia.

W minioną sobotę The Document Foundation świętowała swoje szóste urodziny. Nie pozostaje więc nic innego jak tylko życzyć wielu kolejnych rocznic i jeszcze niejednego sukcesu.

Źródło: Softpedia, The Document Foundation

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sedarpl
  3
  Gratki :)
  • avatar
   rulax
   1
   Kilka lat temu kupowałem Office do domu za 250 zł - teraz kosztuje .... 1000 zł. Firemka w której pracuję już dawno przesiadła się na Open.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Zasłużenie :)