Ciekawostki

Rosjanie chcą zbudować luksusowy hotel w kosmosie

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Dwa tygodnie w kosmosie – taką ofertę turystyczną zamierzają przedstawić Rosjanie. Oczywiście nie jest to propozycja dla przeciętnego Kowalskiego

W przyszłym lub kolejnym roku firma Blue Origin chce zabierać turystów w „kosmiczne przejażdżki”. Rosjanie tymczasem chcą zafundować klientom prawdziwe wczasy na orbicie.

Jak podaje serwis Popular Mechanics, Rosjanie chcą zbudować luksusowy hotel w kosmosie, który byłby połączony z Międzynarodową Stacją Kosmiczną, krążącą wokół naszej planety od 19 lat. 20-tonowy hotel ma mieć cztery pokoje sypialne (każdy z nich będzie miał około dwóch metrów sześciennych i okno „na świat”), a także dwie stacje higieniczne i tyle samo medycznych. 

Według informacji przekazanych przez wspomniany serwis, wczasy potrwają dwa tygodnie, a bilet dla jednej osoby będzie kosztować …40 milionów dolarów. Dopłata w wysokości 20 mln pozwoli pozostać w hotelu przez miesiąc, a także dołączyć do astronauty podczas spaceru kosmicznego. 

To wszystko oczywiście przy założeniu, że kiedykolwiek taki hotel powstanie.

Źródło: Popular Mechanics, Digital Trends, TechSpot. Foto: NASA

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stahu
  Tylko ta wielkość sypialni jest jakaś nie taka. Zakładając długość boksu na 2metry, pozostaje w podstawie przestrzeń metr na metr - nie zmieści się tam żaden obtłuszczony oligarcha :)
  5
 • avatar
  fortek55
  A będzie darmowe WiFi?
  4
 • avatar
  lasq09
  Mają rozmach
  1
 • avatar
  rob 25
  To nie będzie hotel ,a wręcz przeciwnie więzienie .Wyślą tam pewnie Nawalnego i oznajmią światu ,że jegomość jest na wakacjach .Jeśli wróci żywy to i tak trafi na oiom bo przeciętny organizm bardzo szybko traci siły w kosmosie . Pewne jest też ,że ten luksus na orbicie ,przeciętny ruski oligarcha wytrzyma z 5 minut i będzie gotów zapłacić każde pieniądze by wrócić natychmiast .
  -1
 • avatar
  Akatzuky
  Przeciez u ruskich taka bieda jak to mozliwe? Czy Polacy planuja juz budowe swojej wlasnej planety zatem?
  -9