Bezpieczeństwo

LulzSec - pokonani w wojnie hakerów?

przeczytasz w 1 min.

Zaledwie dwa dni temu pisaliśmy o tym, że grupa hakerska TeaMp0isoN twierdziła, iż zdołała złamać zabezpieczenia ekipy LulzSec. Zapewnili też, że ujawnią dane personalne członków konkurencyjnego teamu. Wczoraj do internetu wyciekł plik, który rzekomo zawiera w sobie szczegółowe informacje o 11 hakerach - wszystkich członkach LulzSec i kilku z grupy Anonymous. Nie jest to potwierdzona informacja, jednak zainteresowanych odsyłamy do oryginalnej treści (do wglądu między innymi na stronie thehackernews).

Nie wiadomo czy ten niepewny wyciek przyczynił się do osłabienia wiary grupy w nienaruszalność własnej anonimowości. Jedno jest pewne - LulzSec oficjalnie kończy swoją działalność. Przyznając się równocześnie do ostatnich ataków na takie organizacje jak Sony, czy FBI, dali do zrozumienia, że na tym kończy się ich hakerska przygoda.

Poniżej część wiadomości, która pojawiła się na oficjalnej stronie grupy:  

Nadszedł czas, by powiedzieć bon voyage. Nasz zaplanowany na 50 dni rejs dobiegł końca. Teraz musimy pożeglować w dal, pozostawiając za sobą - mamy nadzieję - inspirację, strach, niedowierzanie, szczęście, aprobatę, dezaprobatę, pośmiewisko, zawstydzenie, refleksyjność,  zazdrość, nienawiść, nawet miłość. Mamy nadzieję, że mieliśmy choćby mikroskopijny wpływ na kogoś, gdzieś. Gdziekolwiek.  

Dziękujemy za to, że żeglowaliście z nami. Nadciąga świeża bryza i słońce już zachodzi, czas więc obrać kurs na horyzont.

Pełną treść oświadczenia odnaleźć można tutaj.

Logo LulzSec


Czy Lulzołajba z sześcioosobową załogą odpłynęła na dobre spłoszona wywołaną przez siebie burzą? A może raczej planuje bezpiecznie przeczekać sztorm w ukryciu i powrócić pod inną banderą?
Wyczekujmy znaków na ziemi i na niebie. Ewentualne doniesienia o włamaniach mogą świadczyć o tym, że któryś z byłych członków LulzSec postanowił wybrać się w samotny rejs po bezkresnych morzach luk w zabezpieczeniach.
 

Więcej o hakerskich atakach:

Źródło: cnet, thehackernews

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NomadDemon
  0
  stawiam na plan b... poczekaja az ucichnie, zmienia nazwe i dalej wrzucaj baba do pieca
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Po raz kolejny ci co piszą artykuł gówno wiedzą i w dupie byli.
   Po primo wypierdalaj na ich IRC jak masz coś pisać, tam sie dowiesz od nich samych prawdy.

   Ja akurat rozmawiałem z Sabu i grupa kończy występować pod postacią LulzSec, gdyż teraz będą jedynie występować pod nazwą AntiSec.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    i gdyby faktycznie kończyli działalność to chyba zamkneliby IRC, a raczej channel IRC, bo irc mają wspólny z anonami
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Przestańcie pisać te żałosne artykuły bo znowu się poniżacie wiedzą na temat działalności LulzSec.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Według mnie po prostu chcą przeczekać, ewentualnie działać z dużo mniejszym rozmachem przez jakiś czas. Tacy ludzie raczej nie rezygnują w takim prosty sposób :) Pożyjemy zobaczymy co z tego będzie, najważniejsze, żeby ktoś działał i nie dawał spokojnie spać gigantom.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       umadbro?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Juz mówilem jeśli macie coś pisać to wejdzcie na IRC anonów i lulzsec i piszcie do Topiary, akurat on sie zajmuje "stroną medialną". A na jakiej podstawie mówie że ten artykuł to nieprawdziwe? Już mówiłem gadałem z jednym z członków grupy. I LulzSec kończy działalność pod nazwą LulzSec, bo teraz będą działali pod nazwą AntiSec lulz
        • avatar
         Skaza
         0

         Osobiście stawiam na trzecią możliwość :

         Rok szkolny dobiegł końca. Rodzice otrzymali swiadectwa swoich małych hakerów, którzy to zamiast dzielnie zaliczać kolejne przedmioty, wolą kaprysić i marudzić, szukać rozgłosu w internecie. Teraz jest szlaban na komputer i szkoła letnia ;))

         Cytuję :

         "...pozostawiając za sobą (...) inspirację, strach, niedowierzanie, szczęście, aprobatę, dezaprobatę, pośmiewisko, zawstydzenie, refleksyjność, zazdrość, nienawiść, nawet miłość..."

         Grupka tak zwanych hakerów, banda zwyczajnych emo dzieciaków, których jedynym celem było robienie szumu dookoła, dostała po tyłeczku. Życie jest brutalne i jeżli wszystko co macie to puste słowa, to rzeczywistość zawsze Was dopadnie.

         • avatar
          Konto usunięte
          0
          chociaż się postarali poematem napisać :D
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           tango down