Internet

Jak śledzić rozprzestrzenianie się koronawirusa i uniknąć złośliwego oprogramowania? Pomoże ta mapa

przeczytasz w 1 min.

Szukając najnowszych informacji o koronawirusie można natknąć się nie tylko na fake newsy, ale również na wiele stron zawierających złośliwe oprogramowanie. Dla cyberprzestępców to doskonała okazja do zainfekowania wielu komputerów. Jak tego uniknąć?

Oprócz filtrowania treści i nie klikania w każdy przypadkowy link, warto zaopatrzyć się w porządny program antywirusowy, który dla bezpieczeństwa lepiej jednak mieć.

Wiele osób na pewno ma swoją własną listę sprawdzonych stron, na których śledzi bieżące informacje. Czasem warto poczekać te kilkanaście minut na nowy artykuł czy nagranie, niż szukać na oślep wśród nieznanych stron z (odpukać) niemiłą niespodzianką w postaci złośliwego kodu. Temat koronawirusa jest tak pożądany, że wszędzie na pewno pojawią się najnowsze informacje.

Śledzenie zakażeń wirusem COVID-19

Śledzenie zakażeń wirusem COVID-19

Dla osób lubiących śledzić aktualną sytuację, Microsoft udostępnił interaktywną mapę, która pokazuje rozprzestrzenianie się COVID-19 po całym świecie. Mapa na bieżąco informuje o ilości potwierdzonych przypadków w każdym kraju. Jest również podział na zarażenia, wyzdrowienia oraz zgony.

Dane aktualizowane są przy pomocy wielu różnych źródeł: CDC (amerykańskie Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom), WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), ECDC (Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób), a także Wikipedii.

Panel po lewej stronie pokazuje listę krajów oraz powiązane artykuły i filmy. Z aktualnością tych materiałów jest różnie, niektóre są sprzed kilku godzin, ale często mają ponad 2-3 dni. Koronawirus rozprzestrzenia się szybko i osoby śledzące stan bieżący mogą być zainteresowane skorzystaniem również z takiej mapy. To jedno z pewniejszych źródeł, które warto dodać do listy sprawdzonych stron.

Macie jakieś swoje ulubione witryny do obserwowania aktualności dotyczących koronawirusa? Podzielcie się z innymi w komentarzach!

Mapa jest dostępna na stronie bing.com/covid.

Status koronawirusa - sprawdź statystyki na żywo

Na poniższym wideo można śledzic statystyki na żywo:

Źródło: Hot Hardware, Bing

Warto zobaczyć również:

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  4
  " bing.com/covid"
  Jedna gorszych witryn. Żałosne że polecacie taki szmelc.
  • avatar
   K9Mifune
   3
   Najaktualniejsze i najszersze statystyki znajdzie się tutaj. Dodatkowo kilka potrzebnych informacji.

   https://www.worldometers.info/coronavirus/

   Mapy są nieczytelne i mało przejrzyste. Gdy teraz na nie spojrzę, to obecnie dają obraz nadmuchiwanych baniek strachu, przestały dobrze służyć. Powoli tracą swój pierwotny sens.
   • avatar
    Dekard
    2
    Chyba ta jest lepsza
    https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1yCPR-ukAgE55sROnmBUFmtLN6riVLTu3&ll=51.78352683310138%2C12.606535180990022&z=6
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     "Samo określenie pandemia zostało nie wiadomo dlaczego zmienione i używane jest w innym znaczeniu. Do tej pory słowo „pandemia” było określeniem choroby, która w wielkiej sile objawiała się na całym globie. Takie coś nigdy się nie zdarzało. Teraz zmieniono znaczenie tego terminu w tym sensie, że jest to choroba występująca na całym świecie, niezależnie w jakim nasileniu. Tylko że - w tym sensie co roku mamy pandemię!"

     dr Wolfgang Wodarg
     przewodniczącym Komisji Zdrowia w Radzie Europy
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      W Polsce każdego DNIA umiera 300 osób na raka, tylko z tego jednego powodu rocznie z mapy polski znika miasto wielkości Radomia. Rząd miał przeznaczyć wsparcie na onkologię, zamiast tego pokazał środkowy palec chorym na raka i przeznaczył 2 miliardy złotych na propagandę partyjną w telewizji kurskiego. Mafijne kukły wycierają sobie zwieracze naszym zdrowiem i życiem.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ta mapa jest szybciej aktualizowana.
       https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0oKIKJlc-zeNZGFBVEN0-O-58daoCDaKicXwC10cjFWgCZqTPgavseTfI#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Mapa Microsoft pokazuje nieaktualne dane. Wg strony prowadzonej przez Uniwersytet Hopkinsa mamy w Polsce 13 wyzdrowień a wg tej strony zero. Jest to oczywiście stan na dzisiaj .
        • avatar
         Kapitan Nocz
         0
         niesamowite jak Rosja i Mongolia broni się przed wirusem!! Ciekawe za to jest, ze wszystkie cywilizowane kraje, graniczące z Rosja mają z nim problem i liczby zarazonych przekraczające te rosyjskie nie mowiąc juz o Mongolskich. Uczmy się od Rosjan i Mongołów jak się zachowywać w czasach zarazy haha
         • avatar
          mobil12
          0
          W proporcji zgon/wyzdrowienie bijemy wszystkich na głowę przy stosunkowo małej ilości zachorowań ...
          • avatar
           Obiektor
           0
           ot ciekawostka: mapa tej mapy xD jest nie wlasciwa to jest mapa merkatora :)
           • avatar
            cARALooH
            0
            Prosimy o taką samą apkę z grypą.