Internet

Nowe Mapy Google po roku testów są już dostępne dla wszystkich

przeczytasz w 1 min.

Nowa wersja wprowadza szereg usprawnień, a w oczy od razu rzuca się zupełnie nowy interfejs.

Mapy Google

Po roku testów firma Google uruchomiła wreszcie dostępną dla wszystkich nową wersję Map. Wprowadzana ona szereg usprawnień z lepszą integracją z wynikami wyszukiwania, bardziej intuicyjnym interfejsem, inteligentniejszą nawigacją oraz łatwiejszym dostępem do galerii najciekawszych miejsc na czele. Wszystko w formie „pływających” na mapie okienek zamiast znanego z dotychczasowej wersji wydzielonego paska bocznego.

Nowa wersja Map dostarczać ma użytkownikowi większej ilości informacji, dzięki czemu wyszukiwanie ma być bardziej intuicyjne. Dla przykładu, poza samą nazwą lokalu możemy sprawdzić też recenzje, ocenę, cennik i dodatkowe propozycje wybrane przez system Google na podstawie naszych wcześniejszych poszukiwań.

Jeżeli chodzi o nawigację – w nowej wersji znalazły się: raporty o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, podgląd miejsca docelowego w formie grafik Street View oraz dokładne informacje o wszystkich dostępnych drogach w każdej formie transportu, dzięki czemu wybór odpowiedniego rozwiązania dla siebie ma być znacznie prostszy. Nie wiadomo jednak jak z działaniem (szczególnie raportów) na terenie Polski.

Całości dopełnia zmodyfikowana galeria – zarówno w przypadku zwykłych zdjęć, jak i Street View. Nowe rozwiązanie oparte na WebGL zapewniać ma szybsze działanie ze szczególnym naciskiem na przełączanie kolejnych pozycji. To wszystko zobaczyć możecie na poniższych grafikach (lub wchodząc na stronę narzędzia):

Źródło: SlashGear, Google

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dazuo
  7
  No cóż. Dla niektórych to żadna nowość, można było z nich już od dawna korzystać. Ale zmiany jak najbardziej zasługują na DUŻY + :)
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Od dłuższego czasu "nowa wersja" pojawiała się na mojej przeglądarce. Początkowo - szok! Gdzie co jest? Po dłuższym użytkowaniu nie jest tak źle.
   Nowa wersja jest dostosowana do interfejsu dotykowego. Co to oznacza?
   Brak możliwości kliknięcia prawym przyciskiem myszy.

   Przykład?
   Jak kliknąć żeby dojechać w dane miejsce?
   Wcześniej - PPM - zaznacz punkt startowy/końcowy.
   Teraz? LPM na miejsce, a potem musisz się domyśleć, żeby klikać ikonkę nawigacji, która dopiero teraz zapyta Cię o punkt startowy.

   Z jednej strony plus, bo pojawia się wersja spójna dla wszystkich platform. Z drugiej strony boli, bo PPM to bardzo fajne ułatwienie, które powoli odchodzi do lamusa.
   • avatar
    d14b3l
    4
    Guzik prawda - nie dla wszystkich. Opera pod linuksem (jeszcze stara dobra bez wyciętych ficzerów czyli 12.16 - nowszej nie ma) wyświetla starą wersję google maps. I generalnie nie wiem co google sp*&^dolił ale od jakiegoś czasu nie da się w tej przeglądarce zalogować na gmail bo taka operacja kończy się crashem przeglądarki. Generalnie zaczynam odnosić wrażenie że jak to się potocznie mówi "google ssie".
    • avatar
     Bartek Żak
     3
     Niestety w nowych mapach też coś zniknęło - informacja o szacowanym koszcie podróży samochodem (paliwo). Wiem, że w starej wersji to było w momencie gdy nowa tego nie miała z powodu "niemożliwego do ustalenia kosztu".
     • avatar
      scoobydoo19911
      -2
      na operze 12.16 nie działa...
      • avatar
       Szymon331
       0
       Za to w mobilnej wersji zniknęła miarka odległości... dziwne.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Jak to nowe zawsze muszą być jakieś bugi niedociągnięcia :) tylko szkoda że na Linuxie na operze nie działa ... Pomimo tego że i tak mało z tego korzystam ;)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ja tam się przestawiłem na apkę Panoramy Firm. Jest bardziej lokalna i dla mnie wygodniejsza z racji częstego poszukiwania różnych usług w okolicy, także to już zależy od potrzeb ;] Z tego co czytałem na Antywebie to też szykują Street View.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Stare mapy - prawy przycisk myszy i mieliśmy - "co tu jest" podawało dł i szer geo a teraz? Nie moge znaleźć tej funkcji