Odtwarzacze

Z przystawką Measy zamienisz TV w wydajne centrum multimedialne

przeczytasz w 1 min.

Przystawka Measy U4A na tle konkurencji wyróżnia się przede wszystkim czterordzeniowym procesorem. Android 4.2 dopełnia całości.

Measy U4A przystawka wygląd

W ofercie firmy Measy Electronics pojawiła się nowa przystawka Smart TV. Model U4A wydaje się naprawdę interesujący – na tle konkurencji wyróżnia się przede wszystkim czterordzeniowym procesorem oraz – wedle zapowiedzi producenta – nowoczesnym wzornictwem, co jednak pozostaje kwestią gustu.

Measy U4A to przystawka Smart TV, a więc urządzenie, dzięki któremu w prosty sposób możemy unowocześnić nasz odbiornik. Najważniejszą cechą charakterystyczną tego modelu jest procesor – czterordzeniowy RockChip RK3188 taktowany zegarem 1,6 GHz. Urządzenie zostało także wyposażone w procesor graficzny Mali-400 oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM.

Przystawka Measy U4A umożliwia bezprzewodowe połączenie z Internetem poprzez moduł WiFi pozwalający na pracę w paśmie 2,4 GHz. Producent wyposażył swoje nowe urządzenie także w moduł Bluetooth 4.0, dzięki któremu możliwe jest bezprzewodowe podłączenie takich kompatybilnych akcesoriów jak myszka czy kontrolery do gier.

Wszelkiego rodzaju pliki i materiały mogą być przechowywane na wbudowanej pamięci Flash o pojemności 4 GB lub nośniku zewnętrznym – pendrivie albo dysku z interfejsem USB, a także karcie pamięci microSD o pojemności do 32 GB. Całości dopełnia natomiast system Google Android w wersji 4.2 Jelly Bean.

Measy U4A przystawka przód

Przystawka Measy U4A jest już dostępna na rynku. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi 315 złotych. Producent obejmuje ją również 24-miesięczną gwarancją.

Źródło: Measy

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Niestety nie zamienię w centrum multimedialne swojego TV, bo mam stary 32 CRT i nie mam HDMI.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Dlaczego zawsze ten 4-rdzeniowy RK 3188, na allegro prawie wszystkie wersje są oparte na tym procesorze. MEASY U4K którego w polsce nie wiem czemu ale nie da się kupić jest dużo lepszym wyborem, mimo że ma wolniejszy procesor, to nadrabia to GPU które wspiera sprzętowo rozdzielczość 4K i dużo większy przedział kodeków a i dodatkowo lepiej na nim gry chodzą. RK 3188 nadaję się tylko do szybkiego poruszania po menu
   • avatar
    laaval
    -9
    Może mieć i ze 100 dzeni, a i tak będzie cięło filmy 1080p. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skrzyneczka na czystym xbmc bez żadnych zamulaczy androidowych w tle
    • avatar
     mat9v
     0
     Measy U4K kosztuje niespełna 100$ w Amazonie. Znacznie lepsze rozwiązanie i niewielka różnica w cenie.