Aplikacje mobilne

Koniec popularnego Messengera. Od dziś to już historia

przeczytasz w 2 min.

Na temat Messengera Lite możemy już mówić w czasie przeszłym. “Odchudzona” wersja popularnego komunikatora od Mety odchodzi w zapomnienie. Gigant wycofuje jej wsparcie i wyłącza ją 18 września.

Jaki jest najlepszy komunikator internetowy? To pytanie, na które odpowiedź może się różnić w zależności od przyzwyczajeń i wymogów użytkowników. Pewne jest natomiast, że Messenger jest jednym najpopularniejszych tego typu narzędzi i od 18 września jest jedynym wyborem dla tych, którzy chcą korzystać z “facebookowego” komunikatora. Messenger Lite bowiem zostaje oficjalnie wyłączony.

Koniec Messengera Lite. Teraz możesz zainstalować tylko główną wersję aplikacji

Wyłączenie Messengera Lite nie jest zaskoczeniem. Meta jeszcze pod koniec sierpnia br. informowała, że w połowie września “okrojona” wersja komunikatora przestanie być wspierana. W końcu termin usunięcia aplikacji ze sklepu Google Play nadszedł, a użytkownicy, którzy do tej pory korzystali z Messengera Lite, muszą znaleźć alternatywę.

Tę natomiast można znaleźć w jedynej dostępnej teraz wersji komunikatora. Zwykły Messenger różni się od jeszcze niedawno funkcjonującej wersji Lite tym, że nie brakuje w nim żadnej funkcjonalności. To pełnoprawny komunikator, który zawiera w sobie wiele ukrytych funkcji, o których możesz nie mieć pojęcia.

Skąd jednak decyzja Mety dotycząca wyłączenia mniej wymagającej dla urządzeń aplikacji? Gigant nie mówi, jakie były tego powody, jednak podejrzewać można, że chodzi o ciągły postęp w branży technologicznej.

Dziś smartfony są coraz bardziej wydajne, a to oznacza, że dla kolejnych użytkowników instalowanie “niepełnych” wersji aplikacji celem oszczędności zasobów może nie być tak ważne, jak jeszcze lata temu, kiedy Messenger Lite pojawił się w sklepie. Wówczas (w 2016 r.) urządzenia oferowały znacznie mniej RAM-u oraz dysponowały mniejszą mocą obliczeniową.

Co zamiast Messengera Lite? Oczywistym wyborem dla tych, którzy dotychczas korzystali z tej aplikacji jest zwykły Messenger. Historia konwersacji pozostanie zachowana, nie ma więc obaw o to, że twoje rozmowy przepadną razem z aplikacją. Dobrym rozwiązaniem może też okazać się WhatsApp od Mety lub coraz popularniejszy Telegram.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kojot321
  12
  Koniec to jest bliski tego portalu. Przez takie clickbaitowe nagłówki. Jak już to powinno być: "Koniec popularnego Messengera Lite. Od dziś to już historia"
  • avatar
   sn00p
   2
   Massanger Lite powstał po to by nie pożerać baterii w telefonie jak jakiś wirus. Pełna wersja Massengera na fony to w 100% zło. Ps: Dziwi mnie fakt że jeszcze żaden portal nie pokusił się o sprawdzenie co Massenger robi w tle, gdy z niego nie korzystamy. Rezultat takiego badania z pewnością zaskoczyło by większość z nas.
   • avatar
    PIRAT_PL
    0
    Zwykły messenger to istny pochłaniacz baterii i zawala masę zasobów (oraz pamięci) niż jego odchudzony brat. Szkoda że lite wylatuje bo na prawdę jako prosty komunikator bez zbędnych wodotrysków był ok.
    • avatar
     RAQ73
     0
     wole SIGNAL