Ciekawostki

Na Facebooku pojawi się w końcu jakaś przydatna funkcja

przeczytasz w 1 min.

Meta ogłosiła wprowadzenie na Facebooku nowej funkcji. Użytkownicy będą mieć większy wpływ na oglądane treści - będą im się wyświetlać tylko te, których naprawdę chcą.

Personalizowana facebookowa tablica

Mark Zuckerberg nie ma ostatnio łatwego życia, jeśli chodzi o jego platformę społecznościową. Facebook traci użytkowników i na sile przybiera krytyka serwisu. Inspirowanie się TikTokowymi funkcjami nie zapewniło najwyraźniej spektakularnego efektu, dlatego też Meta sięga po kolejny pomysł, który, co zaskakujące, może zostać pozytywnie odebrany przez użytkowników.

Aktualnie treści wyświetlane na Facebooku są wybierane przy pomocy uczenia maszynowego. Nowa opcja, działająca w oparciu o sztuczną inteligencję, ma usprawnić ten mechanizm. Pod postami pojawią się przyciski „Pokaż więcej" oraz „Pokaż mniej". W zależności od tego, co się wybierze, następne treści będą już bardziej spersonalizowane.

Wybranie Pokaż więcej tymczasowo zwiększy wynik rankingu dla tego posta i postów mu podobnych. Jeśli wybierzesz Pokaż mniej, tymczasowo obniżysz jego wynik w rankingu.

Meta rozpoczyna testy i będzie wyświetlać przyciski pod niektórymi postami. W przyszłości będą one umieszczone w menu w prawym górnym rogu oraz w Rolkach.

Zapowiedź kolejnych funkcji na FB

Firma bada też sposoby, które pomogą użytkownikowi dostosować ilość treści wyświetlanych w Feedzie od znajomych, rodziny, grup, stron i osób publicznych, z którymi jest połączony. Dostępne są już przydatne narzędzia, czyli „Ulubione" oraz wtrzymywanie lub ponowne obserwowanie danych treści znajdują się w Preferencjach kanału, jednak na tym Meta nie chce się zatrzymywać.

Firma zapowiada nowe funkcji, które będą lepiej dobierać wyświetlane posty. Cóż to będą za opcje? Patrząc na częstotliwość zmian, jakie ostatnio pojawiają się na Facebooku, pewnie dowiemy się już niedługo.

Źródło: about.fb.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wojt_wro
  2
  Czyli po kilku latach "odkryli" na nowo przycisk DISLIKE, który działał dokładnie tak samo na algorytm wyświetlanych treści zanim go wyłączyli? :D No co za szok i niedowierzanie :P
  • avatar
   Marucins
   0
   Buhahaha ta jasne. Tak jak to wygląda teraz.
   Jest prosta rzecz, pokazuj wszystko hronologicznie i styka.
   Wiesz co jest. Tu nie trzeba specjalnych algorytmów tylko więcej oleju w głowie aby nie lajkowac wszystkiego co popadnie - aby później syfiło śmieć postami.