Pamięć RAM

Micron: do 64 GB pamięci w jednym module LRDIMM RAM (dane techniczne)

przeczytasz w 1 min.

Micron wprowadzi od swojej oferty serwerowe moduły pamięci LRDIMM, które oferować będą pojemność nawet 64 GB.

Trzeba przyznać, że rynek pamięci RAM stale się rozwija i coraz to kolejni producenci wprowadzają do swoich ofert desktopowe logo firmy Micronmoduły DDR3 o pojemności 8 GB. Na uwagę zasługuje również fakt, iż na 2015 rok prognozuje się przejęcie ponad połowy rynku przez pamięci DDR4. Również ciekawie wygląda sprawa pamięci serwerowych, a przykładem może być tutaj najnowsza informacja firmy Micron.

Producent ten zapowiedział, że już w lutym przyszłego roku wprowadzi do swojej oferty nową linię modułów LRDIMM, które oferować będą pojemność 8 GB, 16 GB, 32 GB oraz 64 GB. Pamięci te pracować będą z taktowaniem 1333 MHz, opóźnieniami CL9 oraz napięciem zasilającym 1,35 V, natomiast ich przeznaczeniem będą serwery WWW, Web i Cloud Computing, wysokowydajne systemy komputerowe oraz transakcyjne bazy danych. Producent deklaruje, iż jego nowe pamięci przy nawet 50% wzroście pojemności, oferować będą nawet o 33% większą wydajność serwera oraz o 10% mniejsze zużycie energii.

moduły pamięci LRDIMM firmy Micron

Wiadomo, że nowymi, pojemniejszymi modułami LRDIMM zainteresowane są już firmy Inphi Corporation oraz Supermicro, które specjalizują się w budowie wydajnych serwerów.
 

Więcej o pamięciach RAM:

Źródło: Micron

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Robert2137
  8
  niedługo ilosc pamieci operacyjnej Ram bedzie wieksza od mojego HDD xD
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   DDR4 to ściema i fikcja nikt tego na oczy nigdy nie widział tylko się o tym pisze od 3 lat i nic nie wyniaka może za 5 lat coś sie ruszy w temacie
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    A gdzie cena ?
    • avatar
     Raider0001
     0
     Nowe generacje pamięci nie są szybsze ani wyżej taktowane (no może odrobinkę), zmienia się tylko prędkość magistrali wewnętrznej.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Dajmy na to razy dwa: 128GB RAM? Niech już W9 szykują...
      • avatar
       vidio
       0
       gdzieś mi sie obiło o uszy że 1 giga będzie kosztował ok. 100 zł... ja pomyśle o 64 giga jak te ramki będą po 30 zł za 1 giga