Smartfony

Microsoft chwali się sprzedażą smartfonów Lumia - ma czym?

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Jak po przejęciu działu mobilnego do Nokii radzi sobie na rynku smartfonów Microsoft? Dobrze, ale z pewnością mogłoby być lepiej.

Microsoft Lumia

Jak po przejęciu działu mobilnego do Nokii radzi sobie na rynku smartfonów Microsoft? Dobrze, ale z pewnością mogłoby być lepiej.

Stwierdzenie takie nasuwa się samo, gdy tylko spojrzeć na najnowsze informacje ujawnione przez producenta. Pochwalił się on bowiem sprzedażą smartfonów Lumia i chociaż nie wygląda ona źle to z pewnością nie jest spełnieniem marzeń producenta.

W pierwszym kwartale tego (Q1 2015) roku do klientów na całym świecie trafiło 8,6 miliona egzemplarzy wspomnianych smartfonów. Mowa tutaj zatem o wyniku o 18% lepszym niż w analogicznym okresie zeszłego roku, ale jednocześnie także o 18% słabszym niż w poprzednim kwartale - Q4 2014.

Owe 8,6 miliona sprzedanych egzemplarzy przełożyło się na przychód wynoszący 1,4 miliarda dolarów, a więc o 16% niższy niż przed rokiem - w Q1 2014.

W poprawieniu powyższych osiągnięć z pewnością nie pomogą decyzje o ograniczaniu dostępności smartfonów, a wczoraj przecież dowiedzieliśmy się chociażby, że ciekawa Lumia 540 nie trafi na polski rynek.

Źródło: microsoft, gsmarena

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wirher
  Myślę, że zyski opadły przez to całe zamieszanie ze zmianą właściciela. Tak czy inaczej ja zamierzam być ich wieloletnim klientem, bo ich smartfony są po prostu dobre i tanie.
  11
 • avatar
  Konto usunięte
  Sam dopiero co kupilem Galaxy S6 ale tylko dlatego ze nie mieli Lumi 930 na stanie, wczesniej mialem Lumie 920 :)
 • avatar
  marekxdx
  Myśle że jak wydadzą flagowce typu L940 i XL to sytuacja będzie coraz lepsza. A zapowiadają się bardzo dobrze !!!
 • avatar
  jkbrenna
  trafily do kliejentow, czyli nie sa juz w sklepach?
 • avatar
  skypan
  Żyjemy w wolnym kraju, w którym każdy ma prawo być innym - dziwnym. Najlepszego dla Nokii i użytkowników.