Technologie i Firma

Kultowy gryzoń powrócił - Microsoft Classic IntelliMouse w polskich sklepach

przeczytasz w 1 min.

IntelliMouse to marka sama w sobie. Marka, która właśnie powraca do polskich sklepów. Firma Microsoft ogłosiła, że najnowsza wersja myszki, wyróżniającej się ergonomią i pierwszorzędnym śledzeniem ruchu, jest już dostępna w sprzedaży. Czym może pochwalić się Classic IntelliMouse?

Po pięciu latach nieobecności powróciła myszka, która w opinii wielu była niemal doskonała. Microsoft wskrzesił kultową IntelliMouse, zaktualizował jej wnętrze i powłokę, dodał dopisek „Classic” i postarał się, by wylądowała na polskich półkach sklepowych.

Microsoft Classic IntelliMouse to sprzęt dla profesjonalistów i użytkowników domowych, wymagających wysokiej czułości i liczących na pierwszorzędną ergonomię. Mysz ma klasyczny kształt dostosowany do prawej dłoni i optymalną wagę (129 gramów) oraz niewielkie kółko przewijania z funkcją kliku.

Microsoft Classic IntelliMouse myszka

„Classic IntelliMouse dzięki swoim ergonomicznym kształtom zapewnia użytkownikowi długie godziny pracy w wygodnym i komfortowym dla dłoni ułożeniu. Poza niewątpliwym komfortem pracy liczy się także precyzja” – zaznacza producent. Dodajmy więc, że… 

Sercem gryzonia jest sensor BlueTrack, który między innymi dzięki rozdzielczości 3200 DPI zapewniać ma niezłe śledzenie ruchu, nie tylko po tradycyjnej nawierzchni (ale też np. na szkle). Komfort użytkowania poprawić powinny też dwa boczne przyciski do skonfigurowania.

Microsoft Classic IntelliMouse bok

Z oficjalnego opisu dowiadujemy się też, że prędkość śledzenia to 40 IPS, częstotliwość raportowania wynosi 1000 Hz, wytrzymałość poszczególnych komponentów: 10 000 000 naciśnięć (lewy i prawy przycisk), 100 000 naciśnięć (boczne przyciski) oraz 350 000 naciśnięć i ok. 200 000 obrotów (kółko przewijania).

Microsoft Classic IntelliMouse to myszka z ogonkiem, więc nie będą występować problemy z brakiem energii. Choć jej sucha specyfikacja jest raczej przeciętna, producent twierdzi, że jej jakość jest na tyle duża, że cena 179 złotych będzie uczciwa. 

Źródło: Microsoft

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zircon1987
  16
  Za 79zł była by uczciwa cena. Za 179 to się kupuje gamingową myszkę z porządnym sensorem z górnej półki.
  • avatar
   leon-san
   5
   Szlag mnie trafia, jak bardzo się teraz nadużywa słowa "kultowy". Naprawdę nie da użyć czegoś innego?
   • avatar
    Himoto
    5
    Jeśli będzie tak wytrzymała i dobra jak old fashion MS mouse to nic tylko brać :D.

    179 złociszy chyba kogoś tam z marketingu przebicie z kabla pokopało. 120 jeszcze, ale 179? w tej cenie znajdzie się nie jeden dobry gryzoń :D.
    • avatar
     AreoMaxx
     1
     Ehhh... czemu nie 3360, troche za ciężka, nie wiadomo jakie przyciski, mogle by sprzedawać samą skorupe, przełożyłbym bebechy z rivala i byłby ideał ;D
     • avatar
      miedzianek
      0
      O Pany, mam jeszcze klasyka w piwnicy. Jedyna jej wada-za lekka. Tak to cud miód i orzeszki, ideał wśród myszek :)
      • avatar
       q3aki
       0
       ohh chyba z samego sentymentu kupie :)
       • avatar
        behemot
        0
        Ciekawe, jak z wytrzymałością nowych modeli. Aktualnie używanemu przeze mnie gryzoniowi sygnowanemu logo MS, leci już chyba 10 rok życia, i się dziad nie chce popsuć, a chętnie bym go wymienił bo wygląda już okropnie ;)
        • avatar
         wiktorn86
         -1
         Ergonomia. Z kablem.