Systemy operacyjne

Microsoft na ostatnim etapie prac nad Windows 10

przeczytasz w 1 min.

Chyba tylko nieliczni mogli przypuszczać, że w przypadku Windows 10 dojdzie do jakiegokolwiek opóźnienia premiery.

Windows 10

Chyba tylko nieliczni mogli przypuszczać, że w przypadku Windows 10 dojdzie do jakiegokolwiek opóźnienia premiery. Wprawdzie jeszcze nie mieliśmy z nią do czynienia, ale najnowsze informacje jednoznacznie wskazują, iż Microsoft jest już na ostatnim etapie prac.

Jeszcze w tym tygodniu opublikowana zostanie nowa kompilacja systemu. Niby nic dziwnego, ponieważ takowe pojawiały się dość regularnie, ale tym razem wydany zostanie build z oznaczeniem RTM (release to manufacture). Przynajmniej w teorii oznacza to zatem, iż dokładnie to samo wydanie trafić powinno później do sklepów.

Na ten moment najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że mowa w tym przypadku o kompilacji 10.0.10176.16384.th1.150705-0552. Samo oznaczenie nie jest jednak najważniejsze, ponieważ dla wielu liczy się jedynie fakt, że Windows 10 będzie lada chwila gotowy.

W tym miejscu zaznaczyć trzeba jednak, że od razu tempa nabrać powinny prace nad aktualizacjami wchodzącymi w skład pakietu Redstone. Dzięki nim Windows 10 wzbogacać ma się o nowe funkcje.

Dodajmy na koniec, iż Windows 10 pojawić ma się w sklepach 29 lipca. Warto pamiętać, że użytkownicy Windows 7, Windows 8 lub Windows 8.1 będą mogli skorzystać z opcji darmowej aktualizacji (proces rezerwacji ruszył już jakiś czas temu).

Źródło: microsoft-news

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Niektórzy to tylko narzekają. Najchętniej do 2050r. jechaliby na Windows XP :D.
  • avatar
   webmaniack
   6
   Zmieniam moje 8.1 na 10 od razu :) Jakby było coś nie tak (w co szczerze wątpię), zawsze można wrócić i poczekać na zmiany, ale z pewnością będę bardzo zadowolony.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    szum informacyjny. trzeba poczekać az kolejne "fale" napalonych marketingiem ..... użyszkodników ...... przejdzie, przetestuje, wyjdą fixy i potem na spokojnie się zrobi upgrade :)
    • avatar
     leotoro
     0
     Uzbroiłem się w cierpliwość i czekam.
     Czekam co będzie po premierze, w szczególności interesują mnie opinie i testy wersji finalnej. Jakie bugi zaobserwują, problemy, niezgodności.
     Na pewno w dniu premiery nie dokonam update z Win 7 do Win 10, mam niejasne przeczucie, że należy temu produktowi dać popracować na szeroko pojętym rynku PC i dać szansę "Małemu i miętkiemu" na usunięcie problemów.
     Chcę się również przekonać jakie dodatkowe ukryte opłaty itp. gigant z Redmont uskuteczni na użytkownikach.
     Jednym słowem jestem ogromnie ciekaw jak to będzie (bo jak na razie opowieści są wspaniałe) i z niecierpliwością czekam na premierę tego OS-u.
     • avatar
      mutissj
      0
      Opóźniej nie będzie, potem dopiero tony akutlizacji, service packów i łatek.
      • avatar
       arturoski
       0
       Zrobilem rezerwacje od razu, ale po kilku dniach przyszedl mail od Solidworks, ze nie jest on jeszcze zgodny z W10 i nie zaleca sie aktualizacji, wiec narazie sie wycofuje.