Systemy operacyjne

Microsoft na ostatnim etapie prac nad Windows 10

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Chyba tylko nieliczni mogli przypuszczać, że w przypadku Windows 10 dojdzie do jakiegokolwiek opóźnienia premiery.

Windows 10

Chyba tylko nieliczni mogli przypuszczać, że w przypadku Windows 10 dojdzie do jakiegokolwiek opóźnienia premiery. Wprawdzie jeszcze nie mieliśmy z nią do czynienia, ale najnowsze informacje jednoznacznie wskazują, iż Microsoft jest już na ostatnim etapie prac.

Jeszcze w tym tygodniu opublikowana zostanie nowa kompilacja systemu. Niby nic dziwnego, ponieważ takowe pojawiały się dość regularnie, ale tym razem wydany zostanie build z oznaczeniem RTM (release to manufacture). Przynajmniej w teorii oznacza to zatem, iż dokładnie to samo wydanie trafić powinno później do sklepów.

Na ten moment najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że mowa w tym przypadku o kompilacji 10.0.10176.16384.th1.150705-0552. Samo oznaczenie nie jest jednak najważniejsze, ponieważ dla wielu liczy się jedynie fakt, że Windows 10 będzie lada chwila gotowy.

W tym miejscu zaznaczyć trzeba jednak, że od razu tempa nabrać powinny prace nad aktualizacjami wchodzącymi w skład pakietu Redstone. Dzięki nim Windows 10 wzbogacać ma się o nowe funkcje.

Dodajmy na koniec, iż Windows 10 pojawić ma się w sklepach 29 lipca. Warto pamiętać, że użytkownicy Windows 7, Windows 8 lub Windows 8.1 będą mogli skorzystać z opcji darmowej aktualizacji (proces rezerwacji ruszył już jakiś czas temu).

Źródło: microsoft-news

marketplace

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Walt_Kowalski
  Niektórzy to tylko narzekają. Najchętniej do 2050r. jechaliby na Windows XP :D.
 • avatar
  webmaniack
  Zmieniam moje 8.1 na 10 od razu :) Jakby było coś nie tak (w co szczerze wątpię), zawsze można wrócić i poczekać na zmiany, ale z pewnością będę bardzo zadowolony.
 • avatar
  znik70
  szum informacyjny. trzeba poczekać az kolejne "fale" napalonych marketingiem ..... użyszkodników ...... przejdzie, przetestuje, wyjdą fixy i potem na spokojnie się zrobi upgrade :)
 • avatar
  leotoro
  Uzbroiłem się w cierpliwość i czekam.
  Czekam co będzie po premierze, w szczególności interesują mnie opinie i testy wersji finalnej. Jakie bugi zaobserwują, problemy, niezgodności.
  Na pewno w dniu premiery nie dokonam update z Win 7 do Win 10, mam niejasne przeczucie, że należy temu produktowi dać popracować na szeroko pojętym rynku PC i dać szansę "Małemu i miętkiemu" na usunięcie problemów.
  Chcę się również przekonać jakie dodatkowe ukryte opłaty itp. gigant z Redmont uskuteczni na użytkownikach.
  Jednym słowem jestem ogromnie ciekaw jak to będzie (bo jak na razie opowieści są wspaniałe) i z niecierpliwością czekam na premierę tego OS-u.
 • avatar
  mutissj
  Opóźniej nie będzie, potem dopiero tony akutlizacji, service packów i łatek.
 • avatar
  arturoski
  Zrobilem rezerwacje od razu, ale po kilku dniach przyszedl mail od Solidworks, ze nie jest on jeszcze zgodny z W10 i nie zaleca sie aktualizacji, wiec narazie sie wycofuje.