Internet

Microsoft nadal chce kupić Yahoo! 20 miliardów dolarów ostateczną kwotą?

przeczytasz w 1 min.

Ekscentryczny Steve Ballmer najwyraźniej nie chce się poddać. Microsoft po raz kolejny prowadzi rozmowy z zarządem Yahoo!, a ich efektem ma być pozyskanie udziałów w jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych. Gdy kilka miesięcy temu korporacja z Redmond zaproponowała Yahoo! sumę przekraczającą 44 miliardy dolarów, ówczesny zarząd stwierdził, że jest to niewystarczająca kwota i odrzucił propozycję. Tym razem mowa o mniejszej kwocie.

Microsoft obecnie proponuje Yahoo! 20 miliardów dolarów. Śpieszymy jednak donieść, że korporacja nie chce już 100% udziałów w Yahoo! W chwili obecnej mowa jedynie o wykupieniu 30% udziałów, a także obsadzeniu trzech z jedenastu miejsc w zarządzenie firmy – ponoć Microsoft ma już swoich kandydatów. Z tej perspektywy propozycja „jedynie” 20 mld. dolarów wygląda już nieco inaczej. Warto również dodać, że Microsoft oczekuje, że za tę sumę uda się pozyskać miejsce po Jerrym Yangu, człowieku który tworzył przez wiele lat potęgę firmy.

Warto przypomnieć, że bój jaki toczy Microsoft z zarządem Yahoo! ma docelowo przynieść firmie z Redmond zwiększenie konkurencyjności w sieci. Na tym polu, Microsoft dotychczas nie był w stanie zdecydowanie pokonać Yahoo! ani tym bardziej zbliżyć się do największego konkurenta jakim jest Google. Jakie będą wyniki dotychczasowych negocjacji? O tym powinniśmy przekonać się w najbliższych tygodniach.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!